Novinky

Tři způsoby rekvalifikace

Trh práce je velmi nestabilní svět. Některé profese vznikají, jiné zanikají, a tak se může stát, že uchazeč má praxi v oboru, o který už není velký zájem. Místo čekání na volné místo někteří volí radši rekvalifikaci. Ta je cestou i pro uchazeče bez atraktivní praxe nebo titulu, kteří chtějí být pro zaměstnavatele atraktivnější.

celý článek

Opakovaně na podpoře. Jak to ovlivní podpůrčí dobu a výši podpory?

Je běžné, že část lidí se na úřad práce vrací opakovaně. Buď si práci nedokáží udržet nebo z nového zaměstnání odejdou předčasně z vlastní vůle. Jaký je v takovou chvíli výpočet podpory v nezaměstnanosti záleží na několika okolnostech.

celý článek

Kdy máte nárok na plnou podporu v nezaměstnanosti i při nesplnění standardních podmínek?

Na podporu v nezaměstnanosti dosáhne každý, kdo v posledních dvou letech odpracoval minimálně 12 měsíců v zaměstnání, kde mu strhávali pojistné a důchodové pojištění. Výpočet podpory v nezaměstnanosti vychází z výše platu v posledním zaměstnání nebo nebo vyměřovacího základu OSVČ.

celý článek

Dodatková dovolená. Kdo na ni má nárok?

Každý zaměstnanec má ze zákona nárok na 4 týdny placené dovolené. Co ale mnoho lidí neví, že existují ještě profese, které mají nárok na další, tzv. dodatkovou dovolenou, což je další týden dovolené navíc.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ...