Novinky

Zvýšení platu ihned po zkušebce. Kdy si o něj říct a kdy ne?

Říct si o zvýšení platu je velký okamžik. Mnoho zaměstnanců dlouze přemýšlí o správné chvíli, taktice, argumentech, míře zvýšení. Někteří po roce, někteří po dvou a někteří už po zkušební době. Právě na zvýšení platu po zkušební době se podíváme nyní.

celý článek

Služební auto a daň z příjmů

Služební auto poskytuje některému ze svých zaměstnanců přibližně tři čtvrtiny firem. U některých pracovních pozic je to prakticky nutnost, jindy je to spíše benefit. Často má zaměstnanec vůz i pro osobní účely.

celý článek

Pracovní přestávka a odpočinek – co je co?

Zákoník práce se kromě doby, kdy pracujete, věnuje i chvílím, kdy odpočíváte. Dokonce rozlišuje různé druhy odpočinku - přestávku v práci a dobu odpočinku. V běžné řeči se oba pojmy zaměňují a málokdo ví, jaká pravidla pro pauzy od práce zákon stanovuje. Proto se na ně podíváme trochu zblízka.

celý článek

Tři způsoby rekvalifikace

Trh práce je velmi nestabilní svět. Některé profese vznikají, jiné zanikají, a tak se může stát, že uchazeč má praxi v oboru, o který už není velký zájem. Místo čekání na volné místo někteří volí radši rekvalifikaci. Ta je cestou i pro uchazeče bez atraktivní praxe nebo titulu, kteří chtějí být pro zaměstnavatele atraktivnější.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ...