Novinky

Podpora v nezaměstnanosti při rekvalifikaci

Rekvalifikace je jednou z cest, jak zvýšit své šance na lepší (nebo aspoň nějaké) zaměstnání. Snahu získat nové schopnosti finančně podporuje i stát. Kromě toho, že proplácí samotný rekvalifikační kurz, vyplácí člověku i dávku v nezaměstnanosti.

celý článek

I při homeoffice může dojít k přepracování

Při výhodách a nevýhodách práce z domova se zmiňuje hlavně nebezpečí prokrastinace a toho, že zaměstnanec při práci doma zleniví. Sami jsme podobný článek také vydali. Téměř nikdy se ale nemluví o druhém možnosti. Že bude zaměstnanec přepracovaný.

celý článek

6 tipů jak nepodlehnout prokrastinaci při homeoffice

Práce z domova zkrátka není pro každého. Někdo nemá dostatek osobní zodpovědnosti, aby opravdu odpracoval, co má. Někomu je naopak jedno, kde sedí a jede jako stroj v kanceláři i doma. Většina lidí je tak někde uprostřed. Udělají co mají, ale chce to někdy trochu přemáhání. Co dělat, aby toho přemáhání bylo co nejméně?

celý článek

Homeoffice a homeworking. Co je co?

Moderní trendy v organizaci práce dorazily i k nám. Nějakou formu homeoffice zavádí čím dál více českých firem. Často se ale zaměňují dva pojmy – homeoffice a homeworking. Pojďme se na oba koncepty podívat blíže.

celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...