Novinky

Nenaleťte podvodníkům aneb co si na letní brigádě pohlídat I

Chcete peníze z letní brigády použít na nový mobil, boty nebo dovolenou v zahraničí? Tak si pohlídejte, aby s váma zaměstnavatel nevypekl a peníze jste si opravdu odnesli, podvodníci jsou totiž všude.

celý článek

Neplacené studentské praxe. Co na to právo?

Je už skoro běžnou praxí, že firmy nabízejí neplacené stáže pro studenty. Je to přece oboustranně výhodná nabídka. Firmy získají pracovní sílu, otestují si potenciálního zaměstnance a student zase získá nutnou praxi, bez které se na trhu práce neobejde. Ale co na to vlastně říká zákon? Není nelegální chtít po někom práci zadarmo?

 

celý článek

Když je čas jít dál aneb jak poznáte, že je čas změnit práci

Každý si jednou za čas položí otázku, jestli to, co dělá, má skutečně smysl. Nakonec však většinou v práci zůstane, protože co kdyby jinou nenašel, nemůže si dovolit tři měsíce hledat jinou práci nebo prostě už nemá dostatek energie na změnu a nový začátek.

celý článek

Co nabídnout zaměstnavateli, abyste získali práci II.

Na internetu naleznete bezpočet článků na téma motivačních dopisů, pohovorů, jak se na ně správně obléct a podobně. Také o životopisech už se toho psalo hodně. Co vám však málokdo řekne, je odpověď na otázku potenciálního zaměstnavatele, „proč bych měl přijmout zrovna vás?“

celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...