Novinky

Pracovní přestávka a odpočinek – co je co?

Zákoník práce se kromě doby, kdy pracujete, věnuje i chvílím, kdy odpočíváte. Dokonce rozlišuje různé druhy odpočinku - přestávku v práci a dobu odpočinku. V běžné řeči se oba pojmy zaměňují a málokdo ví, jaká pravidla pro pauzy od práce zákon stanovuje. Proto se na ně podíváme trochu zblízka.

celý článek

Tři způsoby rekvalifikace

Trh práce je velmi nestabilní svět. Některé profese vznikají, jiné zanikají, a tak se může stát, že uchazeč má praxi v oboru, o který už není velký zájem. Místo čekání na volné místo někteří volí radši rekvalifikaci. Ta je cestou i pro uchazeče bez atraktivní praxe nebo titulu, kteří chtějí být pro zaměstnavatele atraktivnější.

celý článek

Opakovaně na podpoře. Jak to ovlivní podpůrčí dobu a výši podpory?

Je běžné, že část lidí se na úřad práce vrací opakovaně. Buď si práci nedokáží udržet nebo z nového zaměstnání odejdou předčasně z vlastní vůle. Jaký je v takovou chvíli výpočet podpory v nezaměstnanosti záleží na několika okolnostech.

celý článek

Kdy máte nárok na plnou podporu v nezaměstnanosti i při nesplnění standardních podmínek?

Na podporu v nezaměstnanosti dosáhne každý, kdo v posledních dvou letech odpracoval minimálně 12 měsíců v zaměstnání, kde mu strhávali pojistné a důchodové pojištění. Výpočet podpory v nezaměstnanosti vychází z výše platu v posledním zaměstnání nebo nebo vyměřovacího základu OSVČ.

celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 ...