Životopis není jen výsadou manažerů

O životopisech se diskutuje dnes a denně. I my jsme o něm psali. Mnozí ale tyto články jen tak proletí, protože se domnívají, že nejsou pro ně. Jedná se především o pracovníky ve výrobě. Pro ně je životopis jen práce navíc, která reálně nepřinese žádné ovoce. Ale co když to tak není?

I uchazeč o práci ve výrobě potřebuje kvalitní životopis

ŽivotopisPřestože je dnes více pracovních míst, než kvalitních uchazečů, firmy si přeci jen vybírají. Dnes i výrobní firmy chápou, že dobrý zaměstnanec je k nezaplacení a mít jen jakousi náhražku je stejné, jako vyhodit peníze z okna. Jak se ale odlišit od nekvalitních pracantů, kteří chodí z práce do práce jen proto, že nic pořádně neumí a tak je nikdo nechce? 
 
Osobní návštěva firmy je dobrý nápad, málokdy vás ale pustí k někomu, kdo alespoň minimálně o případném přijetí rozhoduje. Častěji narazíte na vrátného, případně recepční, kteří vám nejsou schopní pomoci a vy jen ztrácíte čas. Další možností je telefonát. Když už najdete číslo, které nevede jen na recepci či vrátnici, máte příležitost. Tu ale často nevyužijete tak, jak byste měli. Málokdo z uchazečů umí po telefonu zazářit. Vše je o prvním kontaktu. Pokud tedy vyloučíme telefon, zbývá nám jediné – text. To může být vaší výhodou.

Po čem výrobní firmy opravdu touží

Po šikovném a manuálně zdatném zaměstnanci. Je to docela lehké. Jste přesně takoví? Tak jim to řekněte, respektive napište. Ukažte se v životopise v tom nejlepším světle a vydejte ze sebe maximum. Každý zaměstnavatel chce šikovné lidi, kteří se nebojí manuální práce a umí to, co je pro daný obor zapotřebí. Nikdo ale nechce číst dlouhé referáty o ničem. Buďte upřímní, napište vše, co považujete za důležité nebo co by vám mohlo pomoci. Personalista jede ve režimu předchozích zkušeností. Tak se nebojte a nasypte mu je tam. Nemusíte vypisovat každou předchozí práci, bohatě postačí ty, které se potencionálního zaměstnání nějak týkají – obdobný obor, práce apod. Pracovali jste na směny? Řekněte to! Získáte tak body navíc, jste totiž navyklý a pokud to v této práci nebude jiné, nemusí se zaměstnavatel bát, že mu kvůli směnám utečete. V neposlední řadě jsou reference. Odešli jste z předchozí práce v dobrém? Uveďte do životopisu kontakt na člověka, který může potvrdit, že jste pracant. Bývalý šéf anebo mistr. Případně je poproste o psanou referenci s podpisem. To potencionálního zaměstnavatele osloví.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist