Získejte zpět to, co už jste jako HR manažeři dávno ztratili… Motivaci!

Většina HR manažerů už dávno ztratila chuť do práce. Důvodem je fakt, že si připadají spíš jako cvičené opice, které dělají neustále tu stejnou práci: přijmout – podepsat smlouvu – vyhodit – přijmout… Tak by to ale být nemělo. Jak si opět zamilovat práci? O tom si dnes povíme.
 

Věřte, že je to pravá práce

Důležité je vědět, že děláte něco, co vás baví. Jedině tak v sobě najdete sílu něco změnit. Prvním krokem ke změně je osobní image. Bez vzhledu a vlastního temperamentu nejsme nic. Řeč těla o nás prozradí víc, než vlastně chceme a málokdo z nás ji umí ovládat. Osobní image souvisí se sebevědomím. Když si prostě nevěříte, je to špatně. Začněte se oblékat i chovat tak, jak si připadáte hezky. Teprve až tak uvidíte sebe, uvidí vás tak i ostatní.
 
Bez cíle to nepůjde. Dejte si životní a pracovní cíl. Jedině tak budete mít důvod ráno vstát a odejít do práce. Měl by být dostatečně konkrétní, abyste na něho viděli. Nesmí být ale příliš jednoduchý, taky byste ho mohli dosáhnout už zítra a co potom, vymýšlet nový cíl?
 
Nebojte se seznamovat s lidmi, networking je v HR důležitý stejně tak, jako jinde. Pro vaše sebevědomí i pracovní schůzky je dobré znát co nejvíce manažerů. Nejenže je můžete sledovat při práci a něco málo se přiučit (ať už to pozitivní, anebo věci, které byste rozhodně dělat neměli), navíc získáte informace o nich samých, což se cení.
 
O asertivitě se mluví dnes a denně, co to ale znamená? Prostě se naučte mluvit důrazně, říct ne, když se vám něco nelíbí a říkejte věci stručně a k věci. Lidi, kteří chodí dlouho kolem horké kaše, nikdo moc nemusí. Hlavně v době, kdy hoří termín a vy místo práce, musíte poslouchat dalšího kecala. Cvičte si svůj projev, aby byl jasný a čistý. Nestyďte se za to i největší rétorikové na světě musli mluvit sami k sobě, aby pak zvládli mluvit před ostatními. Vaše práce nemusí být utrpení. Stačí, když najdete sebe sama a začne vás to bavit samo.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist