Zaměstnanecké benefity – chraňte svého zaměstnance před nemocemi

Zaměstnavatelé dnes dříve než kdy jindy zjišťují, že zaměstnanec stojí peníze. Když pracuje, když nepracuje, tzn. má dovolenou, nebo je nemocný, když opouští firmu... Bez zaměstnanců ale nemůže fungovat ani malá firma. Zaměstnanec je základ firmy, proto bychom si je měli předcházet a zapracovat na tom, aby byla spokojenost oboustranná. Proto se mnohem častěji mluví o zaměstnaneckých benefitech.

Přecházejme nemocím bude to výhodné pro obě strany

Pokud se budeme snažit v rámci interní komunikace o jakousi osvětu, určitě bychom měli uvažovat o prevenci chřipky. Chřipka je nejčastější onemocnění, které napadá obyvatele v produktivním věku a stojí stát, zaměstnavatele, zaměstnance a také pojišťovnu docela dost peněz. Chřipka zasáhne každý rok až 40 % zaměstnanců a při normálním průběhu bez komplikací trvá minimálně jeden pracovní týden, tzn. 40 pracovních hodin, což vyjádřené v penězích je něco kolem 5 tisíc korun (pozn. odvíjí se od měsíční mzdy). Zaměstnanec první tři dny ztrácí peníze a firmy celý jeden pracovní týden musí řešit několik komplikací:
 
  1. Musí nahradit prázdné místo někým jiným, což může být u mnoha firem problém.
  2. Firma vydává peníze za zaměstnance, který ji v daném okamžiku reálně nic nepřináší.
  3. Zaměstnává se další osoba, která musí nemocenskou zaměstnance řešit a účtovat.

Jak můžeme podobným situacím předcházet?

Předcházet nemocem můžeme hned několika způsoby, všechny je dokáže zastřešit jediné slovo, a to benefit. Nabídněte zaměstnancům možnost navštěvovat sauny, posilovny, lázně anebo jiné prostory, kde mohou uvolnit stres a nabývat síly. Další možností jsou placené sick days. Dnes, když člověk zůstane v pátek doma, musí si vzít buď neplacené volno, anebo si tento den vzít z dovolené, a přitom by na začátku nemoci jeden den odpočinku mohl vyřešit vše. V neposlední řadě můžete zaměstnancům nabídnout možnost bezplatného očkování proti chřipce, či jiným nemocem. Možností je skutečně mnoho, proč tedy alespoň jednu nevyzkoušet? Důležité je měřit výsledky, tzn., kolik lidí bylo nemocných před zavedením metody a po, teprve potom můžete říct, že jste udělali krok správným směrem.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist