Zaměstnanci jsou základ každé fungující firmy

Peníze jsou v každém ohledu důležité. Dokážou ohodnotit pracovní výkon a namotivovat člověka. Naštěstí se dnešní personalistika posunula o několik kroků dopředu a zaměřuje se na zaměstnance, jako člověka. Osobu, která má své přání, své potíže, své radosti. Většina zaměstnanců již není brána jen jako pracovní síla.

Pracovní prostředí        Ohodnotit a motivovat zaměstnance dnes umíme lépe. Hodnocení a motivace se často propojují. Především pak v případě, že chceme odměnit zaměstnance a získat od něj vyšší výkon. Účinný způsob může být povýšení a s ním související zvýšení pravomocí. Zaměstnanec, který má možnost rozhodovat a odpovídat za to co udělá, se stává výkonnějším.

Hodnocení by mělo probíhat pravidelně. Teorie hodnocení nám nabízejí spoustu možností, kterých lze využít. Mimo to existuje i několik desítek různých softwarových podpor k tomu určených. Hodnocení by tedy mělo být pravidelné a objektivní.

Motivovat zaměstnance je nelehký úkol, hlavně v případě, když je jejich práce nebaví, nebo je pro ně nenaplňující. Naopak člověk, který má své zaměstnání rád, potřebuje k lepším výsledkům jen pošťouchnout. Dokonce i první typ zaměstnance může pracovat výkonněji, když mu připravíme příjemné pracovní prostředí. Právě okolí je jeden z faktorů, který nás dokáže demotivovat. Ať je to nepříjemný kolega, nadřízený anebo zákazník, který neměl dobrou náladu. Příjemné pracovní prostředí je základ, na kterém je možné stavět a měl by být samozřejmostí.

Každý pracovník by se měl cítit ve svém zaměstnání příjemně, ať již to je anebo není jeho vysněná práce. Nezapomínejme, že zaměstnanci jsou jednou z nejdůležitějších součástí firmy a často i těmi jedinými s kým přichází zákazník do styku. Oni jsou ti, kteří mají nakonec vliv, zda zákazník svou návštěvu opětuje.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist