Vzdělávejte sebe i své zaměstnance

Vzdělávání zaměstnanců je poměrně nákladné. Vzdělávání chce naplánovat, aby vás stálo co nejméně a přineslo co největší užitek. Vzdělávat své zaměstnance a vlastně i sebe můžete několikerým způsobem.
 
  • Interně 
  • Pomocí praxe
  • Externí školení


Kdy sáhnout po interním vzdělávání?

Nepodceňujte znalosti a dovednosti svých zaměstnanců. Právě ti vám mohou rozšířit vzdělávání v oboru vašeho vlastního podnikání, a to ať už jde o grafické práce, programátorské anebo logistiku a administrativu. Kdo by se měl takového školení zúčastnit? Vysoce specializované obory si zaslouží dvojí školení – základní a pro pokročilé, čili kolegy v oboru. Základního by se určitě měli zúčastnit obchodní zástupci, kteří jednotlivé produkty prodávají. Budou tak vědět jaký je výrobní postup při výrobě jednotlivých produktů, kolik času a práce je za každým kusem a individuální cenové nabídky začnou vytvářet přesněji. Určitě také account manažeři. V případě, že máte klienty, o které pečujete. Jedině tak, že budou znát postup výroby, dokážou svým klientům doporučit efektivnější taktiku, či nové postupy. V rámci pokročilejšího interního vzdělávání je vhodné vzdělávat své kolegy v oboru. Na co také navazuje externí vzdělávání.
 

Nejdřív externě několik zaměstnanců a pak interně všichni

Externí vzdělávání lze také zařídit efektivně. Nejlepším případem jsou právě programátoři. Vyšlete dva či tři z vašeho týmu na školení programátorů a nechte je si udělat pečlivé zápisky. Tak pečlivé, aby pak mohli proškolit i zbytek týdnu. Je dobré vyslat minimálně dva, aby jejich poznatky byly objektivní.
 

Pokud můžete, využívejte různé formy outsourcingu

Není nic lepšího, než se učit praxí. Pokud máte prostor, najměte specialisty na pár týdnů a nechte je spolupracovat na projektech. Osvojíte si zas nový pohled na věc. Jedním takovým způsobem může být personální leasing. Můžete zvolit i levnější variantu a to určitý barter. Tedy výměna zaměstnance za zaměstnance s jinou, partnerskou, firmou na určité časové období. Vzdělání je důležité, tak proč se mu bránit v zaměstnání.


 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist