Význam a síla profilu na Linkedin

LinkedinUž jste někdy slyšeli o Linkedin? Minimálně v jednom z našich článcích již určitě ano. Ale přeci jen pro nezasvěcené... Linkedin je sociální síť, kde záleží na jediném – vytvořit o sobě co nejlepší pracovní obraz. Jedná se o prostor, kde můžete vytvořit svůj online životopis. Pokud jste hračička anebo vám jen záleží na tom, aby váš profil byl co nejlepší, můžete si vypracovat kvalitní profil, který budou zobrazovat potencionální klienti, kolegové, zaměstnavatelé či headhunteři (tzn. lidé, kteří mají za úkol vyhledávat potencionální pracovníky).
 
Linkedin v průběhu několika dní prošel velkou změnou. Koupila ho společnost Microsoft, což může přinést mnoho změn, anebo také žádnou. To je jen otázka času. Význam a síla této sociální sítě pro odborníky i liniové pracovníky zůstává stále stejná. Pojďme si ukázat 3 základní kroky, které vám dopomohou ke kvalitnímu Linkedin profilu a možnosti získat zajímavou práci, o kterou stojíte.

1.Vytvořte si profil a vyplňte ho, jak jen to půjde.

Základní pravidlo je jasné – založte si profil. Vyplňte kontaktní informace, zaznamenejte své předchozí zaměstnání i studium a kurzy. Nahrajte fotografii, která bude dostatečně reprezentativní. Sepište úvodní souhrn a naklikejte dovednosti. Pokud najdete známé, či kolegy na Linkedinu spojte se s nimi.

2. Zapojte se do diskuze

Linkedin je známý nejen samotnými profily, ale také odbornými skupinami, které tvoří obsah Linkedinu. Můžete se zde dozvídat zajímavé věci, vzdělávat se, případně vzdělávat jiné, vyměňovat si zkušenosti a názory. Potenciál je skutečně velký. A co vy víte, jednou váš názor může oslovit potencionálního zaměstnance a vy tak díky němu získáte práci snů.

3. Vytvářejte vlastní základnu kontaktů a obsah

Chcete-li být skutečně aktivním uživatelem Linkedinu, hledejte lidi ve svém okolí. Nepřidávejte si každého, na koho narazíte. Vybírejte, kdo je pro vás důležitý a koho znáte z historie. Personalizujte mu žádost o přijetí, potvrzujte dovednosti, případně přidávejte reference. Uvidíte, že tyto skutky nezůstanou bez odezvy. Nebojte se říct do světa co děláte a co vás baví. 
 
I když se to nezdá, můžete Linkedin využít i v případě, že pracujete na dělnické pozici. Zajímavých skupin i pracovních pozic je tu skutečně hodně. Navíc s pravidelnou týdenní dávkou nabídek práce u nás i v zahraničí si nejednou pomyslíte, že byste mohli změnit zaměstnání. Začněte na sobě pracovat už dnes. Váš život je jen ve vašich rukou.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist