Vypůjčte si zaměstnance – personální leasing to umožňuje!

Že si nedokážete představit, jak byste si mohli vypůjčit zaměstnance? Jak? Stačí napsat nebo zavolat, tak jednoduché to je. Ale vy určitě nemyslíte jak, ve smyslu jak to provést, ale kdy se to může hodit a, jak to pak bude v reálném světě vypadat. Personálním leasingem můžete vyřešit hned několik problémů:
  1. Dlouhodobější nemoc pracovníka
  2. Sezónní práce
  3. Jednorázové pomocné práce
  4. Dočasně neobsazené pracovní místo

Kdy? Jak? Proč? A další otázky, na které jste se báli zeptat!

Škoda je jen nepoložené otázky. Pojďme si tedy říct o personálním leasingu od základu. V současné době se nabízí primárně v rámci dělnických povolání, jako jsou svářeči, zámečníci, lakýrníci, skladníci apod. Jedná se primárně o obory, kde je potřeba nejen zručnost, ale také praxe. Najdete také nekvalifikovanou dočasnou pracovní pomoc, která se hodí především tam, kde je nedostatek potencionálních uchazečů o práci a vy potřebujete jednorázově jakoby zaplácnout volné pracovní místo.
 
Kvalifikované pracovníky využijete v případě, že vám zaměstnanec znenadání onemocní na nějakou dobu, popř. z ničeho nic opustí pracovní poměr. Málokdy seženete ihned kvalifikovaného pracovníka. To totiž chvíli trvá. Po tuto dobu můžete využít služeb personálního leasingu a najmout si dočasnou pracovní sílu, aby se výroba nezdržela či úplně nezastavila.

Značné výhody personálního leasingu

Jednoznačnou výhodou je princip fungování této služby. Přestože zaměstnanec u vás pracuje, neznamená to, že je vaším zaměstnancem. Vy se tedy nemusíte starat o odvody , pouze zaplatíte za službu – tedy poskytnutí dočasné pracovní síly. Zaměstnanec totiž zůstává stále pod agenturou, zpravidla personální, která zprostředkovává službu. Jedná se tedy o takové dva v jednom. Vyřešíte svůj problém a zároveň si nepřidáte další. Tak co, už se vám personální leasing začíná zamlouvat?
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist