Výkonnost jako magické slovo dneška

Na výkonnost se dnes pohlíží jako jedinou věc, která funguje. Každý chce jen vydělávat a vše musí fungovat s maximální návratností. Občas ale zapomínáme na lidský faktor, který je nezaměnitelnou součástí každodenního života. Proto také nahlížíme na zaměstnance jen jako na nákladovou složku produktu či složky, pokud zaměstnanec není rentabilní a prodražuje nám produkt, zbavíme se ho.

Budujme základnu spokojených zaměstnanců

Myslíme na spokojené zákazníky dnes a denně. Snažíme se jim vetřít do života, hladit jim jejich ego a tvářit se, že oni jsou ti nejdůležitější, ale zapomínáme na ty, kteří dělají podnik podnikem, a to jsou právě zaměstnanci. Každý nespokojený zaměstnanec je pro vás potencionální nebezpečí, proč?
  • Sám už u vás nenakoupí, bude se snažit obejít interní systém a vzít si vše co jste mu v jeho očích „vzali“ jinak, například ve zlevněném zboží apod.
     
  • Ovlivní další množství lidí, zejména rodinu a blízké přátele. Ti pak ovlivní i svou rodinu a své přátele a tahle sněhová koule se bude šířit tak dlouho, jak to bude jen možné.
     
  • Nebude mít žádnou motivaci, a tím neuškodí jen sobě, ale i vašemu podniku.
     
Drobnou změnou můžeme z výkonnosti, která je pro nás finančně zajímavá přejít k výkonnosti pracovní. Jedná se o dlouhodobější cestu a peníze se vám nevrátí do týdne, ale dlouhodobě budou stabilnější a hlavně jich bude více. Přestaňte myslet jen z krátkodobého hlediska, a pohleďte dále do budoucnosti. 

Sada benefitů a motivační pracovní postup

Zapracujte na sadách benefitů, mohou mít podobu pernamentek do posilovny či bazénu, procentní slevy na nákup či využití vašich sužeb, příspěvky na dovolenou či narozeninové dárky apod. Málo se o tom mluví, ale zaměstnanci chtějí skutečně pracovat, ať už sedí od rána do večera u počítače, anebo pracují v kovovýrobě. Když jim dáte důvod proč dělat více a lépe, ti cílevědomí se ho chopí. Stačí vytvořit motivační pracovní postup. Tedy, jak moc musí zaměstnanec pracovat, či kolik přesčasů má mít, aby měl nárok na trvalé zvýšení mzdy apod. I málo může znamenat hodně a na to nezapomínejte.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist