Výhody personálního leasingu a dalších typů outsourcingu

Péče o zaměstnance je v dnešní době těžší než kdy jindy. Zaměstnanci jsou náročnější a práce si často i méně váží. Prvotní nadšení z nově získané práce ustane do několika týdnů . Následné měsíce a roky jsou jen o hře mezi HR oddělením a zaměstnanci. Snažíte se vymýšlet benefity, které by zaměstnanci, alespoň na pár týdnů ocenili, těsně před tím, než jim zevšední a zapadnou do stereotypu. 
 
A co teprve, když si šikovné zaměstnance vychováte a oni vám utečou ke konkurenci, která ji nabídne o pár set korun měsíčně více. Každodenní boj HR manažera se zaměstnanci i sebou samým není snadný. Jak to tedy udělat, abyste nemuseli každý týden přicházet s novým nápadem na firemní benefit a vymýšlet HR strategii na nábor nových zaměstnanců? Jednoduše! Vyzkoušejte personální leasing.

Outsourcování práce je dnes již běžnou praxí

Dnes se i ty největší firmy skládají jen z úzkého TOP managementu a zbylých 1 000 zaměstnanců mají půjčených. Běžně se outsourcingu využívá ve stavebnictví, kde tento trend roste. Některé firmy vyhrají tendr a následně najmou menší firmy, které zakázku pod jejich dozorem uskuteční. Mnozí jdou ale dál a pomocí personálního leasingu, či jiné formy outsourcing najmou konkrétní zaměstnance, kteří pracují na daném projektu a po dostavbě se o ně již nemusí starat. 

Proč je personální leasing tolik oblíbený?

Obliba personálního leasingu a jiných forem outsourcingu mnohé překvapuje, ale proč? V případě, že vaše podnikání je ryze sezónní, jako je právě stavebnictví, ve kterém jste závislý na počasí, dává smysl využívat personální leasing. Jedná se o jakousi alternativu dříve běžné praxe, kdy zaměstnanci v prvních měsících v novém roce šli na takzvaně 60 % svého platu, protože neměli práci a zůstávali doma. Mnohé firmy se snažili tento problém obejít a najímali zaměstnance pouze na zkušební dobu tak, aby se s nimi po sezóně netrápili. Personální leasing je mnohem lepší alternativou jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. 
 
Zaměstnavatel nemusí mít špatný pocit, že pro své zaměstnance nemá práci a zaměstnanci, kteří pracují v rámci personálního leasingu mají pravidelnou práci, která navíc není stereotypní. Jedná se tedy o jakýsi model win-win spolupráce.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist