Vizi má mít nejen firma, ale také dobré HR oddělení

Základem každé dobře fungující společnosti je loajální a pracovitý zaměstnanec, ať už se jedná o dělníka u pásu nebo vrcholového manažera. A dobré zaměstnance naopak dělá jejich firma. Vybrat vhodného zaměstnance, kterému práce sedne, není v dnešní době jednoduché, ale existuje několik faktorů, jak vybrat a udělat z průměrného zaměstnance, toho nejlepšího.
 
  • Vhodný popis pracovní pozice
  • Definice konkrétního zaměstnance (nejen hard, ale i soft skills)
  • Přijímací řízení na míru
  • Uvedení do firmy
  • Neustále proškolování a zlepšování zaměstnanců
     

Vhodný popis pracovní pozice a definice zaměstnance

Před samotným výběrovým řízením byste měli definovat pracovní náplň konkrétní pozice a tím i dovednosti, které by měl potencionální uchazeč mít zažité (tzv. hard skills, tedy to, co se v průběhu let naučil). Kromě toho byste si měli i pro sebe definovat vlastnosti a schopnosti, které by měl uchazeč mít k danému pracovnímu postu (tzv. soft skills – tedy přátelský, týmový hráč, schopný se učit novým věcem apod.)
 

Přijímací řízení na míru

S každým uchazečem byste se měli bavit nejen po e-mailech, telefonu, ale i osobně, co nejvíce individuálně. Měli byste si připravit individuální přijímací pohovor, podle toho, co vás na jednotlivém uchazeči podle zaslaného CV nejvíce zaujalo. Jedině tak zajistíte dobrou pověst firmy, i když nebude uchazeč vybrán. Nezapomeňte i na komunikaci následně po nepřijetí v rámci výběrového řízení. Poděkování v e-mailu či po telefonu a vyzdvihnutí individuálních dobrých vlastností.
 

Uvedení do firmy a průběžné školení

Dbejte na to, abyste udělali jako firma, co nejlepší první dojem. První pozitivní emocionální zážitek vytvoří silnou vazbu mezi zaměstnancem a značkou firmy. Vytvořte balíček pro nově příchozího zaměstnance, kde budou drobné propagační předměty a ručně vypsaný lísteček: „Vítej u nás!“ Nezapomeňte ani na zaškolení a následné vzdělávání. Každý zaměstnanec si zaslouží školit, i ten na nejnižší pozici. Jim můžete nabídnout zlevněné firemní kurzy výpočetní techniky anebo cizích jazyků.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist