Virtuální tým, klíč k úspěchu?

V současné době se k nám dostává čím dál více zahraničních metod, které nám usnadňují čas a zvyšují efektivitu práce. Mezi takové patří například brainstorming, který má zajistit plynulý proces vytváření nápadu, anebo různé meetingy, které informují ostatní o průběhu rozjetého projektu. V případě, že jste firma zabývající se technologiemi a inovací produktů, znamená to, že vytváříte nezávazně na běžném pracovním chodu i specializované týmy, které mají na starosti inovace.
 

Uvolněte zasedačku a svůj čas

Týdenní podávání zpráv v jedné místnosti, kde se najednou musí vejít deset a více lidí, může být únavné. Devět z deseti lidí nezajímá okolní práce svých kolegů a odsedí si jen svou půl hodinku, kterou by mohli věnovat něčemu užitečnému. A proč vlastně? Prezentace o průběhu práce se dá prezentovat i úspornější cestou. Řešením jsou různé online prezentace, kdy se může v určitý okamžik připojit množství lidí a sdílet informace, aniž by museli opustit kancelář. Můžou tak v okamžiku, kdy zrovna se neřeší problém, ve kterém je zaměstnanec zainteresovaný, pracovat či vyřizovat maily.
 

Inovace od samého začátku

Inovacemi se ve firmě zabývá zpravidla tým složený s technických odborníků a manažerů pověřených tímto úkolem. Můžou se ale do inovací zapojit i běžní zaměstnanci? Nezapomínejte na to, že stejně tak, jak je pro vás důležitý koncový zákazník, měl by to být i váš poslední zaměstnanec. Ti mnohdy znají více, než si jen myslíte. Nejen o chodu firmy, ale také o produktu jako takovém. Tím, že jsou s ním v kontaktu častěji než manažer, nebo jsou dokonce cílovou skupinou produktu, mohou znát detaily, které je vhodné vylepšit. Pak pro vás mají tu nejdůležitější informaci. Nejdůležitější nejen proto, že zlepší váš produkt, ale i proto, že vás nic nestojí. Nemusíte vkládat tisíce a statisíce do složitých výzkumů, stačí se zeptat vlastních zaměstnanců. A to je teprve ta pravá konkurenční výhoda.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist