Velikost firmy a její schopnost se přizpůsobit na vnější i vnitřní podněty

V nadpisu se neskrývá nic tajemného, jedná se prostě jen o to, do jaké míry jsou firmy schopny reagovat na změny u konkurence či zákazníků a také na stížnosti a připomínky vlastních zaměstnanců. Tato schopnost se většinou odvíjí od velikosti firmy. Čím je menší firma tím jednodušeji a rychleji se implementují opatření, která reagují jak na vnější tak na vnitřní dění. My se ale dnes zaměříme především na vnitřní podněty, tedy ty, které směřují od zaměstnanců.
 

Nápady, stížnosti a připomínky

Každá, i ta sebevětší či sebemenší firma, by měla mít svůj vlastní „idea box“, či knihu nápadů a připomínek. Tedy jakékoli médium, přes které mohou zaměstnanci komunikovat s vedením. Jednoduchá krabice nebo kniha může pozvednout ducha zaměstnanců a jejich loajalitu. Umístěním podobného média totiž dáváte najevo, že chcete znát názor i toho nejposlednějšího zaměstnance firmy a chcete s ním něco dělat. A to je další bod. Nestačí jen doprostřed odpočinkové místnosti položit krabici s víkem, je zapotřebí nápady zaměstnanců přečíst, a pokusit se je rozdělit na důležité, méně důležité a zbytečné či neuskutečnitelné. Měli byste ale předem stanovit, že minimálně 30 % nápadů a připomínek zrealizujete. Lepší by bylo samozřejmě zrealizovat všechny či alespoň polovinu, ale je jisté, že mnohé nepůjdou implementovat do větších výrobních závodů apod. Zaměstnanci musí mít pocit, že mohou vyjádřit svůj názor, který neskončí v koši, ale bude se řešit.
 
Schopnost podobné implementace se odvíjí od velikosti a typu firmy. Mnohem lépe se řeší problémy v 50 lidech v kanceláři, než ve stovkách zaměstnanců ve výrobním závodu. Je proto důležité vědět, jak podobný nápad zrealizovat tak, aby fungoval déle, než v nějaké zkušební době. Pomůžete tak nejen zaměstnancům, ale především sobě jako firmě a značce.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist