Ve službách záleží na zaměstnancích, uvědomujete si to?

Vlastníte restauraci, kavárnu, nebo masérské studio? Uvědomte si, že se jedná o službu, odkud si zákazník neodnáší produkt, ale pocit. Pocit může mít mnoho různých podob, může to být unikátní chuť, příjemné prostředí a třeba i obsluha. Ta většinou je nejdůležitější a rozhoduje o tom, jestli se vám zákazník vrátí či nevrátí.
 

Kdy je potřeba zasáhnout

Mnoho podnikatelů, které nabízejí službu, má dva základní problémy. Buď mají nepříjemný personál, anebo nabízí nekvalitní služby (tzn. špatně odvedená masáž, nechutný pokrm apod.)
 
Dnes se zaměříme na první problém, a to zaměstnance, kteří nemají rádi svou práci. Čas od času je každý podrážděný, nebo má špatnou náladu. To ale neznamená, že ji musí mít každý den. Jako majitel byste měl dohlížet na zaměstnance a reakce klientů. Člověk, který nemá rád své zaměstnání, by měl dělat něco jiného. Na druhou stranu mohou být zaměstnanci přepracovaní a mít pocit špatného finančního ohodnocení.
Jakmile se setkáte s prvními známkami nespokojenosti ze strany zákazníků, snažte se nejdříve přijít na důvody, proč k problému došlo. Zaměstnanec může mít osobní problémy anebo mu nemusí vyhovovat plat. Zkuste zjistit, jaká motivace by ho dokázala nabudit natolik, aby změnil svou náladu i pracovní nasazení. Posléze se rozhodněte, zda jsou důvody k nevhodnému chování omluvitelné a dohodněte se na řešení.
 

Jaké hodnoty by měl vyznávat motivovaný zaměstnanec

Každý zaměstnanec, který odvádí svou práci dobře, musí věřit své práci. Měl by být přesvědčený o jejím smyslu. Měl by být pozitivní a usměvavý, zároveň ale i asertivní a samozřejmě také empatický. Musí umět pochopit lidi a nebrat si jejich chování až tak vážně. Přeci jen kdokoli může mít špatnou náladu.
Vy, jako zaměstnavatel, byste měl připravit pro své zaměstnance jasný motivační plán a dosažitelný cíl, po kterém dostanou zaměstnanci buď přidáno, anebo odměny. Bez jasně definovatelných finančních a kariérních postupů své zaměstnance demotivujete.  Uvědomte si totiž, že šťastný zaměstnanec často znamená i šťastný zákazník, hlavně u služeb.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist