Uchazeči pozor! Personální agentury hledají víc, než jen zkušenosti

Hierarchie důležitosti titulu, zkušeností, dovedností, soft skills a spousty dalších mnohdy nic neříkajících slov, se neustále mění. Již dávno není pravdou, že titul je nejdůležitější či naopak zkušenosti jsou důležitější, než titul. Pojďte se podívat, s čím na trhu práce uspějete a na co je lepší zapomenout.
 

Co personální agentury očekávají a co naopak hledají

Titul již není důležitou součástí vašeho profesního životopisu, nebere za výhodu, ale spíše samozřejmost. V určitých oborech se bez titulu jednoduše neobejdete. Naopak jsou obory, kde je vám titul k ničemu, když nemáte zkušenosti a netušíte, co to leží před vámi. Zkušenosti se už také necení tak, jako dříve. V dnešní době mnohdy bere každý jako samozřejmost, že již na vysoké škole prostě musíte získat pracovní zkušenosti natolik zajímavé, abyste pak jednoduše vkouzli do zaměstnání.
 
Co se naopak v dnešní době chápe jako významné pozitivum je chování a přirozené dovednosti. HR manažeři a personalisté hlásají, ať už nepřijímáme jen papírově zdatné uchazeče, anebo ty, co mají hromadu zkušeností, ale v podstatě ze sebe nedostanou ani slovo. Co naopak na trhu práce letí?
  • Schopnost strategicky uvažovat, bez složitých teoretických pouček a postupů.
  • Riskovat a jít do všeho na maximum.
  • Zvládat nejistotu.
  • Komunikativost, přátelskost a emocionalita dokážou mnohdy prodat více, než agresivní útok na zákazníka.
  • Osobní kontakt s potencionálním zaměstnancem je důležitý, co když za jeho úspěchy nestojí on sám, ale zbytek týmu?
     
Současný trend mnohem více naráží na problém papírového životopisu. Mnohem častěji si uvědomujeme, že vybírat uchazeče pouze na základě jedné stránky není objektivní. Trend se tedy přesouvá z neosobního výběrového řízení do ústního pohovoru. Jedině tváří v tvář poznáme, zda konkrétní člověk bude či nebude vhodný pro danou práci. Pro uchazeče z toho plyne jedno, dále se snažte být nejlepší, mít titul a dobré zkušenosti a dbejte navíc na svých přirozených dovednostech. Jedině tak máte šanci uspět.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist