Trnitou cestou k úspěchu

V beletrii se vždy hrdina brodí nejdřív nejhustším blátem, aby pak dosáhl své milované. Tak nějak je to i v zaměstnání. Člověk přijde do nové práce. Nejdřív poznává tváře, pak k nim přiřazuje jména, a když usedne za stroj, ať už je to výrobní mašina, anebo počítač, začne se v tom plácat. Mluvíme hlavně o nováčcích nejen v práci, ale i oboru. Do jaké míry je nám ale zaměstnanec, který se sám vzdělává a dělá chyby užitečný? Právě teď bychom si měli vzpomenout na našeho hrdinu v blátě, je někde v půlce.

Pokud bude mít on i spisovatel dost energie, překoná celou bažinu a dostane se ke své lásce. Stejně tak je to u nováčka. Pakliže bude mít on i jeho zaměstnavatel, či mentor, dost energie, dotáhnou to společně k úspěchu, který se stane odměnou pro obě strany. Firma získá kvalitního člena týmu a zaměstnanec získá sebevědomí.
 

Nováčky do týmu? Proč ne!


Prvotní strastiplnou cestou se vydávají především absolventi, či lidé po rekvalifikaci. Mají za sebou trochu teorie, trochu praxe, ale vlastně nic pořádného. Což zpravidla není jejich chybou. Málokterá firma se ale podobného uchazeče ujme. Ale právě takoví, mohou být tou pravou modelínou právě pro vaše podnikání. Jsou to lidi tvární, kteří se mohou rychleji vzdělávat a přinášejí nové neotřelé nápady, už jen proto, že prozatím netuší, kde jsou limity daného oboru.
 

Nový člen týmu s dlouholetou praxí

Podobní profesionálové mohou mít své přednosti, ale také úskalí. Předností jsou samozřejmě zkušenosti, a to, že nepotřebují zaučit. Naopak problémem mohou být jejich návyky a omezený náhled na věc. Vybírejte si zaměstnance na základě toho, co od něj očekáváte.
 
Každý má své krušné chvilku nejen v životě, ale také v zaměstnání. Jen na vás, jako zaměstnavateli je, který uchazeč splňuje vámi dané kritéria. Nezapomínejte na to, že zaměstnanec by se neměl hodnotit podle toho, co umí teď, ale co je schopný a ochotný se naučit.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist