Trendy v HR managementu a příležitosti pro personální agentury

Začátek každého roku láká k nejrůznějším předpovědím. Bude ten další rok lepší, než minulý? A neodsuzujeme se pak předem k méně šťastnému roku, než pak bude ten následující? Zapomeňme na optimistická přání a pojďme se podívat na svět zaměstnanců a zaměstnávání objektivně. Ať už jste tedy personálním ředitelem ve firmě, zaměstnancem personální agentury, anebo nabízíte personální leasing, podívejte se, co může ovlivnit i vaši každodenní činnost v roce 2015.
 

Nečekejte, že dostanete zaměstnance na tácu

Tato metafora neodkazuje k ničemu jinému, než našemu vzdělávacímu systému. Každý rok vychází s vysokoškolským diplomem, maturitou anebo výučním listem tisíce studentů, kteří jsou možná připraveni na všechno kromě skutečné práce. Často nejenže mají mezery v praxi, ale také bez chuti dalšího sebevzdělávání. Rok 2015 prohloubí vaše náklady o další vzdělávání zaměstnanců.
 

Jistota je jistota, hlavně v zaměstnání

Zaměstnanci dnes vsází na jasné platové podmínky i komunikaci. Bez jednoznačných odpovědí se do hovoru s nimi ani nepouštějte. Zaměstnanci totiž svou loajálnost oplácí jen těm, kteří jim řeknou všechno pěkně do očí a jasně.
 

Škatulata hejbejte se

Asi tak nějak, to vypadá ve většině firem. Zaměstnanci zde mění svá pracovní zařazení i firmy samotné častěji, než ponožky, a proč to všechno? Dnešní uspěchaný svět chce, abyste ve dvaceti uměli čtyři jazyky, v pětadvaceti měli za sebou minimálně desetiletou praxi a do třicítky založili rodinu. To všechno nejde stihnout v jediné firmě. Pokud se přitom chcete vzdělávat a posouvat svou kariéru dopředu, nejde to jinak, než vystřídat co nejvíce zaměstnání a mít pak životopis přecpaný zkušenostmi.
 

Sociální sítě vládnou i personálnímu světu

Dalším krokem v akvizici nových a šikovných zaměstnanců jsou sociální sítě. Nejen ale ty profesně zaměřené. Mnohem častěji se personalisté před osobním pohovorem podívají na profil potencionálního zaměstnance a pátrají daleko do minulosti, zda tam neprovedl něco, o čem by se nemělo vědět.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist