Tipy pro úspěšný start v nové práci 

Zvládli jste úspěšně výběrové řízení a nyní se chystáte nastoupit do nového zaměstnání? Právě první dny jsou velmi důležité. To, jak se uvedete, může mít velký vliv na pozdější vztahy ve firmě i vaši profesi. Připravili jsme si pro vás pár tipů pro úspěšný start do nové práce.

První dojem je velmi důležitý

Nástup do nového zaměstnáníTo, jak se první den prezentujete před svými kolegy a nadřízenými, má velkou váhu. Nesnažte se hrát si na něco, co nejste. V tuto chvíli je velmi důležitá přirozenost a také trochu zdrženlivost. Vstupujete do kolektivu, kde se pravděpodobně všichni dobře znají. Není vhodné na sebe hned první den všechno vyzradit ani se nuceně neustále usmívat. 

Snažte se koncentrovat

První dojmy bývají velice rozporuplné. Najednou je kolem vás spoustu nových lidí, jmen a také práce, kterou se budete muset naučit. I když je to těžké, snažte se co nejvíce soustředit. Vnímejte jména kolegů, jejich chování a stejně tak nadřízených. Když vám říkají důležité informace, snažte se je zapamatovat, případně si dělejte poznámky. Pokud se budete ptát dokola na to samé, příliš dobrý dojem neuděláte. Naopak když ostatní uvidí vaši vnímavost, získáte bod navíc. 

Nesrovnávejte s minulou prací

Velmi častým nešvarem nových zaměstnanců je neustálé srovnávání s minulou prací, a to jak před svými kolegy, tak nadřízenými. Ani to, že máte v oboru velké zkušenosti, vás neopravňuje k tomu, poučovat své kolegy. 
 
Stejné je to, když máte velká očekávání. V minulém zaměstnání jste byli zvyklí na určitý režim, ale v nové to může být zcela jiné. Je potřeba naučit se přizpůsobit dané kultuře společnosti a nesnažit se za každou cenu vést ostatní jiným směrem. 

Naučte se přiznat svou chybu

Nikdo není dokonalý, zpočátku se stane, že občas uděláte chybu. Když už k tomu dojte, nebojte si přiznat. Jako nováček na to máte nárok. Navíc přiznaná chyba vypadá úplně jinak, než když se jí budete snažit „ututlat“ nebo ještě hůř svalit na někoho jiného. Navíc, když přiznáte, že jste chybovali, máte jedinečnou možnost vše napravit s pomocí vašich kolegů nebo nadřízených. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist