Time management

Úspěšní manažeři musí mít široký rozhled, hluboké znalosti v oboru a mít praxi. Co však musí umět a často to ani neví, je dobře zvládnutý time management. Time management je vlastně aktivně využitý časový rozvrh, bez hluchých míst a vyplněný jak prací, tak zábavou i rodinou. Ten, kdo si umí naplánovat den, stává se výkonnějším a on i jeho okolí jsou spokojenější.
 
Dobře zvládnutý time management není jen výsadou manažerů. Správné rozplánování dne pomůže každému, kdo chce lépe využít svůj čas. Zpravidla by měl být den rozvrhnut tak, abyste v něm zvládli pracovat, odpočívat, bavit se, trávit čas s přáteli a rodinou, prožít si svou vlastní chvilku a další pro Vás důležité věci. Všechny tyto aktivity by měly být v rovnováze.
 
Den si můžete naplánovat jen tak v hlavě, pokud však máte více činností, které je zapotřebí udělat, je dobré, pořídit si pomocníka. Pokud máte rádi technologie je pro Vás vhodné využívání různých elektronických diářů a kalendářů v mobilu, či osobním počítači, kdy můžete svá data mít jen pro sebe, anebo je sdílet společně s kolegy. Pokud však vyznáváte tradiční vůni papíru a kouzlo psacího pera existuje řada diářů, které Vám pomohou den naplánovat. K dostání jsou levné varianty, anebo stejně či více účinné diáře ve vyšší cenové relaci, často značkové.
 
K plánování Vám může pomoci i správný postup. Je dobré si pořídit diář, kde budete moci své aktivity zapsat nejen do kolonky konkrétních hodin a dnů, ale také v rámci týdne a měsíce. Když budete mít k dispozici jen řádek, na který se vejde jen jediná informace, budete muset vybrat tu nejdůležitější činnost celého dne. Díky tomuto systému se naučíte rozdělit si práci od důležité po méně důležitou až k té, která nestojí za to, vynakládat na ni energii.
Dobře zvládnutý time management může zlepšit Váš pracovní výkon a získat více času pro Vaše koníčky a rodinu.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist