Těžká práce lakýrníka

Práce lakýrníka by se mohla zdát, jako poměrně zapomenuté řemeslo. Komu se vybaví, co vlastně lakýrník dělá. Ve skutečnosti se jedná o pracovní pozici, která v sobě skrývá mnoho známého. Zapomenuté tedy není řemeslo, ale spíše jen název. Zpravidla se tento obor studuje společně s malířem. Jedná se tedy o určitý druh malíře, který však nenatírá stěny bytů, ale pracuje ve strojírenském odvětví. Natírá obráběcí a jiné stroje.
 

Práce lakýrníka je náročná, ale není žádaná denně. Proto se může stát, že pracovník pracující jako lakýrník, nebude mít čas od času, co na práci. Lakýrníky je proto vhodné najímat na konkrétní úkoly, v předem určený čas a jen dočasně. Tuto možnost nabízí personální leasing. Ten dovoluje firmě zjistit škody, které je nutné opravit a stanoví rozsah prací. Místo toho, aby složitě hledali zaměstnance vyučeného v oboru lakýrník, využijí službu personálního leasingu. Lakýrník dorazí na místo, vykoná předem stanovenou práci v rozsahu, který byl daný a odejde. Dočasný zaměstnavatel v tomto případě platí pouze za službu, nikoli za zaměstnance, jako takového. Zákonem předepsané závazky za zaměstnance platí personální agentura, která personální leasing zprostředkovává. Pro firmu, je to tedy další výhoda.
 
Najdou se však i typy výrobních zařízení, kde se bez neustálé přítomnosti lakýrníka prostě neobejdete. V případě, že na jeho práci závisí kvalita výrobků, je nutné mít lakýrníka ve firmě na hlavní pracovní poměr s předem danou pracovní dobou. Jedná se o provozy, kde jsou stroje zatížené téměř nonstop a oděrky na laku, či kompletní oloupání nátěru, by mohli způsobit korozi a oslabování konstrukce stroje. Může to pak vést k slábnutí kovu a možnému nebezpečí pro okolí. Lakýrník je nezbytnou součástí provozu, kde zajišťuje nejen nárazové, ale i pravidelné údržby.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist