Teambuilding – ano či ne?

Kdy už je teambuildingu víc, než dost? Teambuilding je rozhodně po všech stránkách benefitem jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele, který tak rychleji získá plně fungující tým. Množství seznamovacích a teambuildingových aktivit je ale potřeba nepřeháněn. Není nutné seznamovat neustále ty stejné lidi dokola a nutit je plnit dětinské úkoly. Jak a hlavně kdy na teambuilding si povíme v následujících několika řádcích.

Koho do něj zapojit? 

Nová firma? Nový projekt? Nový tým? Teambuilding lze pojmout mnoha způsoby. Jedním z nich je spíše oficiální seznámení nových členů pracovní skupiny, či vytvoření nové firmy. Další možnost, propojení společně s brainstormingem v rámci nového projektu, kdy budou hravě řešit úkoly a hrát hry týkající se daného projektu. Cílem může být i stmelit tým, kde se projeví přirozenou cestou pomocí her a plnění úkolů role jednotlivých členů a tím i budoucí pracovní zařazení.
 
Zapojit do teambuildingu má tedy smysl pouze nové členy týmu, pracovní skupiny, či podniku. Tito lidé by měli být v budoucnosti nedílnou součástí firmy, ale zároveň i sebe sama. Tedy měli by se potkávat nejen na chodbě, ale také v kanceláři a především pak na jednom konkrétním projektu. Musí se totiž sžít, jako tým. 

Jaké téma zvolit?

Můžete se buď zaměřit na cíl, na úkol anebo na lidi. Pokud se rozhodnete pro lidi, zařiďte teambuilding, který si užijí. Nemusíte zapomenout na vzdělávání, ale zábava by měla být ústředním motivem. Pokud se rozhodnete, že je pro vás důležitější cíl, zvolte hry, které přirozeně přidělí jednotlivé role v týmu a díky kterým zjistíte, které osoby se hodí na vedení a které naopak na liniovou práci.
 
Lehce se zde projeví jednotlivé osobnosti a vy pak víte, jak tým, a tím i vaši zaměstnanci, povedou projekt do cíle. Se zaměřením na úkol můžete spojit teambuilding také s brainstormingem. Pomocí her se může daný úkol rozpitvat a vyřešit mnohé nejasnosti, ještě dříve, než se skutečně začne.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist