Syndrom vyhoření nehrozí jen u vrcholového managementu, ale i liniových zaměstnanců

Syndrom vyhoření je nebezpečný jev, kterému předchází velké sny a následují nedosažené cíle. Tímto syndromem může trpět jak manažer, tak běžný liniový pracovník. Přeci jen máme všichni své sny, chceme dosáhnout úspěchu, vydělávat velké peníze, mít velkou rodinu. Když jedno po druhém nepřichází, začínáme mít pocit, že jsme bezcenní, nic nedokážeme, začínáme se skrývat v sobě samých, až dosáhneme bodu, kdy se zhroutíme jako domeček z karet.
 
Syndrom vyhoření může potkat prakticky každého. Jen někteří lidé k němu mají větší sklony. Tento syndrom je velmi nebezpečný, jedná se o pomyslné dno, ze kterého se ne a ne odrazit.  
 

Co můžete udělat pro své zaměstnance, kteří tímto syndromem trpí?

Pro vás jako zaměstnavatele může znamenat tento syndrom problém. Často propuká u zaměstnanců, kteří pracují ve stereotypním zaměstnání a mají ambice na něco víc. Právě oni pravděpodobně velice brzy začnou propadat beznaději, hlavně, když jim nejste schopni zajistit kariérní nebo finanční postup. Syndrom se pak odrazí nejen na psychice zaměstnance, ale také na jeho výkonnosti a kvalitě odvedené práce.
Vy, jako zaměstnavatel, můžete zaměstnancům postiženým tímto syndromem pomoct. Pokud máte personální oddělení, pověřte jednoho pracovníka, který začne navštěvovat kurzy a workshopy a stane se takovým odborníkem na syndrom vyhoření. Nebo si najměte firemního psychologa, alespoň externě. Možnost promluvit si o svých problémech, úzkostech a nejistotách, může být to pravé, co vaši zaměstnanci budou potřebovat. Stačí vyhradit jeden den, kdy se mohou chodit zaměstnanci radit, během nebo po pracovní době.
 
Vy tím zajistíte, že psychické zdraví vašich zaměstnanců bude v pořádku a oni vám na oplátku opět zvednou zisky svou výkonností.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist