Svět sociálních sítí a hledání práce

Na první pohled spolu tyto dva světy nesouvisí – sociální sítě, jako je nejznámější Facebook, jsou spíše o zábavě a určité formě odpočinku, zatímco hledání práce je náročná a občas i vyčerpávající záležitost. Jak tedy můžou mít něco společného? Velice jednoduše. Stejně tak, jak obcházíte firmy, obvoláváte personální oddělení a navštěvujete webové stránky portálů zprostředkovávajících práci, můžete práci najít i na sociálních sítích. Pojďme si říct, co pro to udělat.


Kde hledat?

Na rozdíl od běžných portálů zprostředkovávajících práci, kde stačí jen kliknout na odkaz a rozhodnout se, zda napsat či nenapsat, na sociálních sítích musíte vyvinout větší úsilí. Např. na Facebooku existuje velké množství skupin, které slouží pouze pro sdílení nových nabídek práce. Zpravidla je najdete po zadání Práce v.... gastronomii, zahraničí, marketingu apod. Můžete jednak hledat dle oboru anebo místa, tedy Práce v... Praze, Nizozemsku, zahraničí apod. Výhodou je, že již samotná skupina nabízí poměrně úzké cílení zaměstnání. Prvním krokem je skupinu najít, tím druhým se k ní přidat. Některé jsou veřejné, jiné zase uzavřené a musíte po přidání, čekat, zda Vám někdo vstup povolí. Stále ještě nemáte vyhráno. Teď stačí čekat. Jsou skupiny, které jsou aktivnější než jiné, což snadno poznáte podle frekvence přidávaných pracovních nabídek (a mnohdy také dle počtu uživatel v dané skupině). Práce na sociálních sítích hodně rychle mizí, proto je zapotřebí rychlého rozhodnutí. Je to skutečně mnohdy otázka minut, maximálně hodin, tzn., kdo dřív přijde... Však to znáte.
 
Pak už je to jednoduché. Někdo přidá příspěvek, vy mu buď odepíšete do komentářů, nebo přímo na přiložený e-mail a zašlete svůj životopis. Toť vše. Výhodou sociálních sítí na rozdíl od jiných způsobů je rychlost. Nevýhodou – kdokoli si Váš může prokliknout a zjistit, co jste zač. Proto pozor na to, jaký obsah na svůj profil sdílíte, ne vždycky je reprezentativní.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist