Stabilní, či často se měnící zaměstnání?

O dnešní době se tvrdí, že je uspěchaná. Tento fakt vyplývá právě z pracovního nasazení stovek jedinců. Workoholismem v současnosti trpí téměř každý a už dávno zapomínáme na procházky do lesa a trávení času s rodinou. S uspěchanou dobou souvisí i fluktuace zaměstnanců. V minulosti bylo běžné, že jeden člověk strávit ve svém zaměstnání téměř celý život, aniž by ho vyměnil za jiné. Dnes je běžné, téměř až samozřejmé, že pracovník nezůstane zaměstnaný u jedné společnosti déle, než deset let. Jsou lidé, kterým tento adrenalin a pocit nejistoty vyhovuje. Žene je to dál a pod tlakem dosahují lepších výsledků.
 

Vysokoškoláci chtějí svůj klid

Překvapující je ale zjištění, že tento typ lidí se čím dál méně vyskytuje u vysokoškoláků. Logicky by mohlo znít tvrzení, že právě absolventi vysoké školy touží po získání mnoho zkušeností na různých pracovních postech a pracují dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Opak je ale pravdou. Čím dál více vysokoškoláků podle výzkumů touží po stabilitě a klidu. Hledají zaměstnání, které by jim dovolovalo mít stálou pracovní dobu, pravidelný plat a volné víkendy. Chtějí mít čas jen pro sebe a trávit ho se svou rodinou a bavit se.
 

Stabilní práce na úkor vyššího platu

Dalším překvapením je, že na rozdíl od všeobecného názoru, jsou absolventi vysokých škol ochotni kvůli svému pohodlí a stabilní práci přijmout i nižší platové ohodnocení. Absolventi se snaží již v době svého studia najít zaměstnání u velké a stabilní společnosti, která jim může nabídnout, to, co požadují. Přijatelné, někdy i nižší, platové ohodnocení, stabilní pracovní dobu, pravidelný příjem a volné víkendy.
 
Ačkoliv je dnešní doba jakkoli uspěchaná, vypadá to, že se začíná pomalu brzdit. Zaměstnanci již přestavují svůj žebříček hodnot a na prvním místě není jen práce.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist