Stabilita je dobrá pro zaměstnance, ale ne pro firmu

Každý zaměstnanec je rád, když má své jisté. Ví od kdy, do kdy jde do práce, zná svůj příjem a ví, že minimálně na další rok bude zaměstnán. Stabilitu, ale nevyžadují všichni zaměstnanci. Jsou i tací, kteří jsou rádi v nevědomosti. Proč? Tato nevědomost dává totiž mnohdy možnost k progresu. Tedy k vývoji sebe samého i firmy.
 

Stabilita, jak ji vnímají zaměstnanci na různých postech a firma, jako taková

Stabilní zaměstnání ocení většinou linioví zaměstnanci, především pak ve výrobních závodech či na pozicích, kde zaměstnanec nemá rozhodovací pravomoc a spíše než řízením disponuje prací jako takovou. Naopak menší stabilitu oceňují manažeři v TOP managementu a ve vyšších pozicích. Mají zde variabilní pracovní dobu i plat. Většinou se oboje odvíjí od množství odvedené práce. Největší flexibilitu a tím nejméně stabilní zaměstnání mají tzv. freelanceři, neboli lidé pracující na volné noze. Právě oni mají na rozdíl od velkých korporací velké plus, a to nestabilní zaměstnání. Ano, není to nic parádního v případě, že potřebujete živit rodinu, ale pro osobnostní i pracovní růst se jedná o neopominutelnou možnost. Tím, že nemáte nic jisté, se ještě více snažíte sebevzdělávat, účastnit se konferencí, jako divák, ale také jako přednášející a snažíte se hledat inovace.
 
Tohle je ta vlastnost, která odlišuje freelancers od společností. Firmy se totiž pomaleji přizpůsobují novým trendům a ještě střídměji nové trendy utvářejí. Je jen pár takových firem, které lze nazvat jako společnost s vizí a vizionářem na trhu.
 
Stabilita je sice dobrá, ale mnohdy zpátečnická. Drží nás pozadu a dává příležitost naší konkurenci být jedničkou na trhu. Firma by nikdy neměla dosáhnout bodu, kdy si řekne: „Tak, teď jsme na vrcholu a tak nám to stačí.“ Společnost by měla chtít předhánět nejen své konkurenty, ale i sebe sama. Jedině tak může být nadále konkurenceschopná a zisková.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist