Spokojený zaměstnanec, záruka úspěchu

Již v předchozích článcích jsme tzv. nakousli téma motivace zaměstnanců a jejich hodnocení. V dnešním článku bychom se rádi hlouběji podívali na zaměstnance.
 
Zaměstnanec byl po dlouhá léta brán pouze jako člen výrobního procesu. Na mnoha pracovištích ještě i dnes stojí u pásu a dělá 8 hodin tu stejnou stereotypní práci každý den za pár korun. Naštěstí se však stává tento obraz minulostí a u podobného systému zůstávají jen tam, kde je to nezbytně nutné.
 
Dnes si už spousta společností, především pak firem, kde přichází zákazník do kontaktu se zaměstnancem na nejnižším stupni v hierarchii firmy, uvědomuje, že je nutné, aby byl tento zaměstnanec (zpravidla prodávající) nabitý pozitivní energií. V tomto případě platí, že spokojený a šťastný zaměstnanec se stává pro firmu výnosným, jelikož zákazník bude opakovat návštěvu díky příjemnému prostředí. Zpravidla se jedná o poskytování služeb všeobecně. Konkrétně to jsou pak prodavači v maloobchodních zařízeních, recepční, číšnice a číšníci, kadeřnice a kadeřníci apod.
 
V odvětví služeb také často zaměstnanec přichází do určitého konfliktu s propagačními materiály na pracovišti. Jedná se především o tzv. POP materiály, tedy propagační materiály umístěné v místě prodeje. Zaměstnanci běžně nechápou tento způsob komunikace marketingového oddělení se zákazníky, a proto jsou pro ně neforemné poutače a obrovské stojany pouze přítěží. Je důležité, aby zaměstnanci věděli, proč se tento poutač dává k tomuto produktu, a proč toto zboží musí nutně stát v této podobě na tomto místě. Pokud to zaměstnanec nepochopí, příště umístí POP materiál špatně anebo vůbec.
 
Záruka spokojenosti zákazníka je nejen v představování kvalitních produktů za přijatelné ceny, ale také s tím spojená kvalitní a spokojená obsluha, která ví proč a co zákazníkům nabízí.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist