Současným problémem není syndrom vyhoření, ale nedostatek vlastní energie

Čím dál více zaměstnanců začíná pociťovat nedostatek energie. Nejedná se jen o manažerské pozice, mnohem častěji tento nedostatek pociťují zaměstnanci na řadové úrovni, kde je hlavní problém? Zaměstnanec ráno odchází do práce a často až se stmíváním rozráží dveře svého obydlí. Ano. Nekonečná pracovní doba. Ve většině případů zaměstnanci odcházejí z práce později z vlastního rozhodnutí, s vidinou větších peněz a menších dluhů.

Workoholismus anebo chuť po přivýdělku?

Jsou ale i tací, kteří práci přesčas berou jako samozřejmost. Pocit viny, kterou pociťují hlavně manažeři, když odcházejí z práce v dobu, kterou mají stanovenou ve smlouvě, je iracionální. Když si totiž člověk zvykne pracovat přesčas, má pak problém skončit v práci přesně. Pocit viny a určitého nedodělání svých povinností, v něm zůstává i doma a odpočinek je nulový.
 
Na druhé straně pak stojí zaměstnanci, kteří v přesčasu vidí možnost vyššího platu. Hodinová mzda za práci přesčas totiž ve většině firem stoupá. Řadový zaměstnanci většinou po práci zůstávají déle z vlastního rozhodnutí, kvůli penězům. Zatímco manažeři často bez nároku na vyšší ři vůbec nějaké peníze za práci přesčas. Podobné dlouhodobé chování vede ke ztrátě motivace i energie. Ať je to na jedné straně chronický workoholismus a na straně druhé vidina většího přivýdělku, po x-tém  desetihodinovém pracovním dnu, obě tyto skupiny přicházejí domů vyčerpaní.

Doplňte energii a začněte nový (pracovní) den

Ztráta energie je snad horší, než syndrom vyhoření. U energie se totiž nemáte možnost odrazit ode dna. Chuť i možnosti máte, ale chybí vám k tomu určitý životní motor. Ten získáte jedině odpočinkem. Ať už aktivním sportem anebo odpočinkem u televize. Každý si musí najít svůj způsob, aby se z toho nezbláznil.


 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist