Školení jako základ dobře fungující firmy

Školení zaměstnanců se opět vrací do módy. Zatímco ještě nedávno školení zaměstnanců vypadalo jako špatný vtip. Dnes je to realita. Konečně na to přišli nejen větší firmy, ale také ty malé. Ty pak mají skvělý program na vzdělávání se v rámci vlastního týmu. Ale o tom až potom.
 

Co vzdělání bere a dává firmě

Množství firem se brání vzdělávání svých zaměstnanců, proto, aby jim pak neutekli. Přestože se jedná o poměrně pádný argument, ruku na srdce, nemůže nikdy vynahradit to, co školení zaměstnanci i firmě dá. Tedy osobní i pracovní rozvoj, pokrok v rámci služeb a produktů, interní vzdělávání, vyšší nasazení, možnost stát se leadrem na trhu, inovovat. Firma do svých zaměstnanců musí investovat tak, jako tak. V případě školení se investice zúročí. Pakliže jsou ve firmě dobře nastavené vztahy a procesy, je možné dále školit. Tedy proškolený zaměstnanec, může nově nabyté vědomosti předat i svým kolegům.

 

Co vzdělání bere a dává zaměstnanci

Zaměstnance lze rozdělit do dvou základních kategorií – X a Y. Teorie X a Y zde již nějaký ten pátek je. Obecně lze říci, že X je zaměstnanec, který se do práce nehrne, neudělá nic navíc a zpravidla si jen stěžuje. Zatímco Y je zaměstnanec, který otevřeně přijímá pracovní výzvy, sám rád inovuje a zajímá se. Právě takové zaměstnance je vhodné školit. Mnohdy díky benefitu, jako je školení můžete ze zaměstnance X vytvořit zaměstnance Y. Jde jen o postoj a o individuální potřeby nejen vaši zaměstnanců, ale celé firmy.
 

Interní vzdělávací program

Nechcete-li utrácet za konference, workshopy a školení. Zamyslete se a najděte někoho z týmu. Ve firmě máte určitě množství kvalifikovaných zaměstnanců, kteří toho hodně vědí a umějí své znalosti využít v praxi. Proč tedy tyto teoretické i praktické základy nepředat kolegům?

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist