Škola základ života

Zatímco v minulosti bylo běžné dosahovat středoškolského vzdělání s výučním listem, v lepším případě pak s maturitou, dnes se na podobnou úroveň dostává vzdělání vysokoškolské. Kdo nemá vysokou školu, nemůže počítat s lepším než obyčejným pracovním místem, kdo nemá maturitu, ten by se ani o práci ucházet neměl. Je to sice kruté, ale dnešní doba je taková.

A tak celoživotní studium již není výsadou pouze středoškolských a vysokoškolských učitelů, ale často i manažerů, administrativních pracovníků a lidí zaměstnaných v jiných oborech. Hitem se stává tzv. kombinované respektive dálkové studium. Proč? Takový student kombinovaného studia se zpravidla nemusí omezovat na „povinnou školní docházku“ a nemusí vyloučit práci ze svého života, právě naopak. Pracovat může dál a přitom i studovat.

Studium vysoké školy v kombinované formě je po rekvalifikaci další dobrou volbou. Zpravidla dojíždíte do školy pouze jednou za určitý čas (např. jednou za dva týdny), běžně to bývá pátek popř. sobota. Studujete z domova, nemusíte být neustále na všech přednáškách a do přímého kontaktu s přednášejícími (magistry, inženýry, doktoranty, profesory apod.) přicházíte zpravidla až při zkoušce po ukončení podzimního (zimního), či jarního (letního) semestru.
      Studium 

Samozřejmě studium vysoké školy není zadarmo. Nejen, že se musíte na daný obor dostat, ať už prostřednictvím testů, které si škola vytvoří sama, popř. TSP (testy studijních předpokladů) anebo Scio. Tak či tak je nutné zjistit, jaké jsou poplatky za studium na dané škole, daného oboru, v daném školním roce.

Je to samozřejmě běh na dlouhou trať z práce do školy, ze školy na zkoušky, ze zkoušky domů. V případě že chcete ale víc než jen certifikát, studium Vám nemusí otevřít jen nové pracovní možnosti, ale také povzbudit a namotivovat k lepším výsledkům.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist