Schopných lidí je méně než šafránu? Vyzkoušejte personální leasing!

Hospodářská krize a s ní vysoká nezaměstnanost je za námi a druhá krize klepe na dveře... Jaká? Nedostatek kvalitní pracovní síly! Po poslední krizi, kdy rapidně stoupla nezaměstnanost měli HR manažeři poměrně široký výběr mezi potencionálními uchazeči. Dnes, kdy je nezaměstnanost poměrně nízká to už není tak lehké. Člověk musí přemýšlet a musí se snažit více, než kdy dříve, aby doslova ulovil dobrého zaměstnance. Ale ani tak firmy neberou každého, snaží se i v tom malém množství vybírat nejlepší z nejlepších. I tak to ale nestačí. Jak získat kvalitní zaměstnance? Zkuste personální leasing!

Nejste schopni najít kvalitní zaměstnance? Vyzkoušejte personální leasing!

Personální leasing nemusíte využít jen když potřebujete rychle najmout pracovníka na jednorázovou činnost. Může vám pomoci v době, kdy nejste schopni nalézt kvalitního zaměstnance na stálý úvazek. Může se stát skvělým způsobem, jak přečkat období po opuštění minulých kvalitních zaměstnanců z firmy a před nástupem nových. Místo, abyste co měsíc zaučovali dalšího uchazeče, který nakonec nebude chtít ve firmě pracovat, raději vsaďte na odborníky v rámci personálního leasingu a přečkejte dobu před nástupem nového kvalifikovaného pracovníka v klidu a pohodě.

Kde hledat kvalitní zaměstnance?

Co ale dělat, když už vám nic nezbude a prostě nové zaměstnance najít potřebujete? Spousta firem dělá tu chybu, že je zbytečně pasivní. Často to dělají především firmy působící ve strojírenství a jiných technických oborech. Umístí inzerát přes úřad práce a občas využijí nabídky personální agentury, tím jejich aktivita končí. V dnešní době ale existuje více možností. Navíc většina potencionálních uchazečů o zaměstnání hledá nové nabídky online. Je tedy nezbytné, abyste:
  • Vyvěsili na své webové stránky informaci o nabízených pracovních pozicích a zveřejnili e-mail, případně kontaktní formulář, kde mohou nechat uchazeči životopis anebo své kontaktní údaje.
  • Využítaonline platformy na tzv. hirování zaměstnanců – standardně zde platíte za balíček služeb, tedy za umístění inzerátu na nějakou danou dobu.
  • Vlastní propagace pomocí online marketingu.
     
Najít nové zaměstnance může být docela zábavné, stačí vědět, jak na to.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist