Rekvalifikační kurzy - k čemu jsou dobré a jak mohou pomoci

Potřebujete najít práci, nebo chcete získat lepší práci v oboru, který vás baví a zajímá? Při cestě za vysněným zaměstnáním vám mohou pomoci rekvalifikační kurzy. I když rekvalifikační kurzy nejsou žádnou levnou záležitostí, v některých případech vám na ně stát přidá až 50 tisíc a vy si můžete sami vybrat, jaký kurz budete preferovat. Rekvalifikační kurzy mohou pomoci maminkám po skončení rodičovské dovolené, lidem bez práce a také těm, kteří chtějí pracovat v jiném oboru, než ve kterém mají zkušenosti. 

Rekvalifikační kurzy při evidenci na úřadu práce

Pracující lidéPokud jste přihlášeni na úřadu práce jako nezaměstnaní, rekvalifikační kurz vám může pomoci vybrat přímo úřad práce. Je to prakticky ten nejjednodušší způsob a navíc tento kurz vám zaplatí stát, nebo na něho alespoň přispěje. Jako pojistku budete muset vyplnit písemnou dohodu o rekvalifikaci. Touto dohodou se zavazujete, že pokud byste kurz bez vážného důvodu nedokončili, nebo odmítnete zaměstnání na základě rekvalifikace, stát bude peníze do vás vložené požadovat zpět. 

Rekvalifikace jako první krok k vysněné práci

Rekvalifikační kurzy velmi často využívají maminky na rodičovské dovolené těsně před jejím skončením. Děti jsou již větší a mohou částečně chodit do školky, soukromého zařízení nebo pohlídají babičky. Rekvalifikační kurz jim pomůže oživit si důležité znalosti a schopnosti, aby zvládly lépe návrat do pracovního procesu. Mezi nejžádanější obory pro rekvalifikaci patří účetnictví.
 
Velkou výhodou je, že lze zvolit také rekvalifikační kurzy online, které vám umožní vzdělávat se z pohodlí domova. Nemusíte tak řešit hlídání nebo ztrácet čas dojížděním. 

Jaký je cíl rekvalifikace?

Rekvalifikační kurz může trvat různou dobu, délka se odvíjí od zvolené profese. Cílem je získat potřebné informace k vykonávání dané práce. Budoucí zaměstnavatel tak může přihlédnout k tomu, že jste rekvalifikační kurz absolvovali a hledání práce pro vás bude snazší. Nečekejte, že vám vysněná práce spadne do klína. Někdy je potřeba udělat něco navíc a výsledky se dostaví.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist