Rekvalifikace

Čím dál častěji se lidé ocitají bez práce a zjišťují, že jim jejich dosavadní vzdělání nestačí. Ať je již důsledkem nezájem o daný obor ze stran poptávajících, anebo za to může cyklická nezaměstnanost, tak jako tak se člověk musí rozhodnout – buď čekat, zda mu spadne ideální kariéra do klína, anebo se rekvalifikovat.

 rekvalifikace       

Rekvalifikace je prakticky vyškolení se v jiném oboru. I když může být tato volba pro mnohé velice demotivující a nepříliš oblíbená, mělo by se na ni pohlížet i z té lepší stránky. Pro zaměstnance, který je nucen navštívit rekvalifikační kurz je to možnost začít od nuly. Smazat svůj dosavadní profesní život, vyhnout se stereotypu a vytvořit si novou kariéru. Začátky jsou těžké, ale pokud máte sílu, zvládnete vše.

Rekvalifikační kurzy poskytují nejen firmy zaměřené na tyto služby, ale také různé vzdělávací instituce, především pak střední odborné školy či učiliště. Tak jako tak musí být všechny podobné organizace akreditované a splňovat spoustu různých nařízení. Roli pak hraje jen cena.


Rekvalifikační kurzy
 jsou poměrně nákladné. Je možné najít kurz v ceně 5000 Kč, ale pak také třeba 17000 Kč anebo dokonce 37000 Kč. Různé obory mají různé požadavky a také odlišné ceny. Dobrou zprávou ale je, že úřady práce v současné době podobné rekvalifikační kurzy aktivně podporují a v případě, že předložíte vyplněné dokumenty, mohou Vám kurz uhradit.

Dokumenty obsahují všeobecné informace o Vás, o vzdělávacím zařízení, které kurz poskytuje a například také podnikatelský záměr v případě, že se chcete tzv. „postavit na vlastní nohy“. Přesné požadavky Vám však úředníci a úřednice sdělí přímo na konkrétním úřadu práce a pokusí se Vám pomoci.

Pokud Vám tedy nezbývá nic jiného než se rekvalifikovat, udělejte to chytře a zjistěte si veškeré možné informace a možnosti.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist