Proč je důležité číst a jak čtení rozvíjí naší osobnost a pomáhá i v pracovním životě?

Čtení knihy v posteliUž jako dětem nám rodiče neustále připomínali, abychom četli. Četba nás posune dál, obohatí o mnoho znalostí a zkušeností. Četba většinu z nás provází celý život. Rodiče čtou dětem, poté si děti začnou číst sami a v dospělosti jsou knihy zdrojem relaxace, ale také informací. A proč číst? Četba zvyšuje inteligenci, zmírňuje stres a zlepšuje spánek. Tím pádem jsme výkonnější a více nám to myslí. Jsou to spojené nádoby, které se vzájemně doplňují. 

Lidé čtou stále méně, častěji surfují na internetu a hrají počítačové hry

Odborníci poukazují na to, že četba patří k základnímu sebevzdělávání se. Pokud si navíc zvolíte hodnotnou literaturu, můžete tak značně obohatit své znalosti a schopnosti. Ale i obyčejná detektivka postačí k tomu, abychom si zdokonalili češtinářské znalosti a trochu rozvinuli fantazii. Navíc četba, která nás baví, působí antistresově a relaxačně. Naopak večery strávené u počítače nebo televize přinášejí více negativ než pozitiv. Navíc lidé mají tendenci se u televize přejídat, což také není nic zdravého. 

Čím víc budete číst, tím víc budete vědět

Možná si říkáte, v čem je rozdíl číst knihu a projíždět si zajímavé články na netu? Asi byste se divili, ale ten rozdíl je obrovský. Knihy rozvíjí slovní zásobu a udržují mozek v kondici. Existují dokonce i statistiky, že lidé, kteří více čtou, mají vyšší vzdělání a lepší zaměstnání

Čtení je zdrojem informací. Můžete číst odbornou literaturu, noviny, životopisy, detektivky, romantické i scifi příběhy. Je dobré žánr neustále střídat a číst různé věci. Jedině tak získáme co nejvíce informací. Pravidelná četba má velký vliv na náš osobní rozvoj. V literatuře je popsáno mnoho zajímavých příběhů pro naši inspiraci. 

Když potřebujete napsat obchodní dopis, je to vaše vizitka. I obyčejný pracovní email by neměl být plný chyb. Proto nepodceňujte náš krásný český jazyk. Pravidelnou četbou si jej mnohem lépe osvojíte. A pokud se potřebujete zdokonalit v cizím jazyce (například v angličtině), není nic lepšího, než číst anglickou literaturu. Četba je zkrátka k nezaplacení!
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist