Proč hledat práci přes personální agentury

Pokud se rozhodnete hledat novou práci, máte prakticky tři možnosti. Buď se můžete spoléhat na úřad práce, sami na sebe, nebo se svěřit do rukou personální agentury. Hledání práce prostřednictvím agentury práce má své výhody, ale také nevýhody. Nicméně někteří lidé z nich mají často zbytečné obavy. 

Jaký je úkol personální agentury?

Pohovor v personální agentuřeJe velmi důležité si uvědomit, že personální agentury fungují ve prospěch zaměstnavatelů i budoucích zaměstnanců. Jejich hlavními klienty jsou sami zaměstnavatelé (společnosti hledající nové zaměstnance). Ti platí personálním agenturám za to, aby jim pomohly najít vhodné uchazeče. Celé to funguje na jednoduchém principu. Společnost kontaktuje agenturu práce a doplní konkrétní údaje o dané pozici a jaká kritéria by měl vhodný kandidát splňovat. Agentura si za službu vezme provizi a zadá inzerát na tuto pozici. Veškeré pohovory s uchazeči tak fungují nejprve prostřednictvím personální agentury, která zájemce o práci „vyselektuje“.
 
Dále agentura zpracuje všechny zaslané odpovědi na inzerát, shromáždí životopisy uchazečů a vybere ty, kteří nejvíce odpovídají profilu daného pracovního místa. Personální agentura obvykle provádí první kolo výběrového řízení. Teprve uchazeči, kteří tímto sítem projdou, se dozví jméno potencionálního zaměstnavatele a další kolo už probíhá v dané firmě.
 

Jaké jsou výhody personální agentury? 

Agentury práce se snaží usnadnit práci lidem hledajícím práci. Na trhu je desítky takových agentur, můžete se zaregistrovat u jedné, nebo u více, záleží jen na vás. Jakmile se zde jednou registrujete a vyplníte vaše představy o budoucím zaměstnání, pracovníci z dané agentury se vám pomohou hledat vhodnou pozici. 
 
Personální agentura zkrátka funguje jako prostředník mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Snaží se pomoci oběma stranám, v případě zaměstnavatele za provizi, pro uchazeče práce jsou tyto služby obvykle zdarma. 
 
Některé personální agentury dokonce nabízí uchazečům speciální služby, které by mohly zlepšit jejich pozici na trhu práce – vzdělávání, poradenství atd. Pro lidi hledající novou práci přinášejí agentury vcelku samé pozitiva. Pro zaměstnavatele jde o finančně poměrně náročnou službu. Spolupráci s personální agenturou si tedy mohou dovolit především větší společnosti. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist