Při stěhování firmy myslete hlavně na zaměstnance

Čeká vás stěhování firmy a kanceláří? Tak si vše důkladně promyslete a všechno dobře komunikujte. Nestěhujete totiž jen nábytek, regály nebo počítače, ale hlavně lidi.

Změny pracoviště mají velký vliv na spokojenost zaměstnanců a jsou i jedním z nejčastějších důvodů výpovědí. Čas od času ale tuto otázku musí řešit velká část firem. Jak tedy zařídit, aby vše proběhlo hladce?

Nedělejte z komára velblouda

building-1210022_1280_1280Ne vždy je nutné zaměstnance na stěhování připravovat. Pokud se stěhujete do podobné a sousední budovy, nejspíš si všichni rychle zvyknou. Nedělejte velké drama tam, kde o nic nejde. Když v zaměstnancích vyvoláte velká očekávání nebo naopak obavy, budou staré a nové prostory o to více srovnávat a hodnotit každou odchylku.

Jiná je pak situace, kdy sídlo stěhujete do jiné části města nebo do odlišného typu prostor. To už je velký zásah nejen do pracovního, ale i osobního života lidí a vše musíte důsledně naplánovat.

Spokojení zaměstnanci jsou efektivní zaměstnanci

Ke stěhování většinou vede růst firmy a touha po větší produktivitě. Ale aby v novém prostředí produktivita opravdu vzrostla, musí změna vyhovovat hlavně zaměstnancům.

Snažte se zachovat podobné prostředí a organizaci práce. Pokud jsou zaměstnanci zvyklí pracovat v malých kancelářích, nestěhujte se do open space prostoru a naopak.

Pracovní stůl, židle a kancelář jsou pro každého zaměstnance velmi osobní. Stejně tak to, s kým kancelář sdílí. Lidé se větších změn většinou změn bojí. Na současný stav jsou už zvyklí a našli si v něm to dobré. Navíc je vždy jednodušší vidět změnu k horšímu než k lepšímu.

Snažte se proto i v nových prostorách vytvořit takové prostředí, kde se zaměstnancům bude dobře pracovat. Na škodu není ani dotazník nebo (v menších firmách) osobní pohovory o tom, co by chtěli zachovat a co by v novém místě mohlo být jinak. 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist