Přesuňte komunikaci ze skutečného světa do online prostředí

Facebook je asi nejznámější současnou sociální sítí nejen v České republice, ale po celém světě. Po několika letech, co si velice rychle získávala své příznivce, dostala i mezi věkovou kategorii, která přestože internetovým věcem moc nefandí, chatuje přes facebook. Komunikace se zaměstnanci by měla být vaší prioritou číslo, když už ne jedna, tak alespoň dva. Informovaný zaměstnanec, který má prostor na vyjádření názoru, je tisíckrát lepší varianta než jeho opak.
 

Firemní skupina na facebooku

Informovat své zaměstnance můžete o aktuálním dění mnoha způsoby. V reálném prostředí to může být nástěnka nebo časopis, či brožura, v online prostředí maily anebo komunikace na facebooku. Vytvořte skupinu, pozvěte všechny své zaměstnance napříč odděleními a postavením a komunikujte spolu. Můžete tak udržovat přátelské prostředí ve firmě, i když v ní zrovna nikdo není. Rychleji se budou řešit pomluvy a polopravdy. Můžete okamžitě reagovat na kohokoli ze svých zaměstnanců. Pokud se tedy obáváte negativního ohlasu ze stran zaměstnanců, rozhodněte se pro skupinu. Veřejnou stránku pro své zaměstnance, stakeholders a veřejnost, založte jen v případě, kdy si jste jistí, že máte se svými zaměstnanci dobrý vztah. Aby vám nakonec nepřidala více starostí než užitku.
 

Interní krizová komunikace

Krizovou komunikaci v rámci svých zaměstnanců byste měli mít nastavenou již dávno. Nikoli až v případě, kdy se rozhodnete takzvaně být online. Je ale pravděpodobné, že takto se k vám veřejnou cestou dostane více negativních ohlasů na vedení společnosti, prostředí, chování nadřízených či kolegů a podobně. Připravte se na to. Pamatujte ale, že řešením není smazání příspěvku či komentáře. Slovo řešit totiž znamená skutečnou činnost. Podejte již na facebooku zpětnou vazbu, uvědomte všechny, kdo si negativní příspěvek přečte, že plánujete něco dělat a udělejte to. Pak můžete všem říct, že jste to napravili. Stoupnete v očích zaměstnanců, uchazečů, stakeholders a veřejnosti. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist