Praxe pro absolventy v rámci studia – jaké jsou možnosti?

Studenti vysoké školy se často potýkají s velkým problémem, kterým je nedostatečná praxe. Po ukončení studia si dlouho hledají práci, neboť pro většinu zaměstnavatelů je stěžejní právě dostatečná praxe. Tu však lze získat již při studiu. Ať už prostřednictvím školy, kterou studujete, nebo přes agenturu, či oslovením konkrétního zaměstnavatele. Praxe v rámci studia bývá většinou za malý peníz, nebo zcela zdarma, získané zkušenosti jsou však velkým benefitem při hledání budoucího povolání

Projekt Erasmus plus

Pracující studentiPod tímto názvem se ukrývá vzdělávací program pro mladé lidi, který jim nabízí možnost získat praxi. Tento projekt podporuje Evropská unie na období 2014 – 2020. Zaměřuje se na dva typy aktivit. Studenti moou využít studijního pobytu v zahraničních vysokoškolských institucích, a to na dobu od tří do dvanácti měsíců. Druhou možností jsou praktické stáže v zahraničních firmách v délce od dvou do dvanácti měsíců.
 
Podmínkou však je, aby byl student zapsaný do akreditovaného bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu na VŠ. Ovšem také studenti, kteří studují na vyšší odborné škole, mohou využít rozšířeného programu Erasmus Univesity Charter. 

Pracovní stáž není pouhou praxí

Pracovní stáže nabízí i konkrétní firmy, například v oblasti marketingu. Většinou se zaměřují na mladé vysokoškoláky, kteří studují ve stejném oboru. Ti si k sobě vezmou „na zkušenou“. Stážisté většinou nejsou placeni, nebo jen velmi nízkou částkou, ovšem jejich největší odměnou jsou získané zkušenosti a praxe do budoucna. Velkou předností stáže je také skutečnost, že student může své znalosti využít při vypracování diplomové práce. 

Jak si stáž najít?

Stáž můžete hledat prostřednictvím školy nebo se vydat cestou „na vlastní pěst“. Výběr je však velmi omezený zejména tím, jakou školu vlastně studujete. V některém oboru, jako je již zmíněný marketing nebo žurnalistika, může být mnohem snazší najít stáž, než třeba v ekonomickém směru. Pokud stáž hledáte, poptejte se nejen ve škole, ale zkuste oslovit také soukromé agentury či rovnou velké firmy.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist