Pracovní prostředí jako benefit

Zaměstnance začíná čím dál víc zajímat, kde pracují. Dříve se benefity omezovaly na týden dovolené navíc nebo stravenky. To už nestačí. Každý chce trávit čas někde, kde je mu to příjemné a 8 hodin denně už je nějaká doba.

 

Pryč je doba openspaců. Tedy ne, že by se nestavěly a nesídlila v nich spousta firem, ale zaměstnance už představa obrovského prostoru, o který se dělí desítky lidí, příliš neláká. Openspace je prostředím korporátu a malé firmy spíše nalákají zájemce na útulné prostředí menších kanceláří.

shutterstock_126933905_379

Zaměstnanci v IT, reklamě a podobných profesích jsou ještě rozmazlenější. Čím dál více se totiž rozmáhají různé relaxační místnosti, odpočinkové zóny nebo herny. Tón začali ve světě udávat velcí technologičtí hráči jako Google nebo Facebook, ale dnes si své zaměstnance hýčkají i malé firmy a startupy. Nejen v zahraničí, ale i u nás.

 

Tyto relaxační zóny mají nejčastěji tři podoby. První je opravdu odpočinkové prostředí. Odhlučněná místnost s pohodlnou sedačkou, pytli na sezení v příjemném nepracovním designu, kde si může zaměstnanec dát dvacet nebo si zakousnout svačinu v klidu a ne u počítače za souběžného čtení mailů.

 

Druhou možností je odpočinek skrze jinou aktivitu. Buď fyzickou – miniposilovna, běžecký pás, boxovací pytel. Zábavně fyzickou – stolní fotbálek, šipky. Případně je ještě třetí možnost, kde přímá fyzická aktivita odpadá a přesunuje se na obrazovku – playstation.

 

Pokud máte malou výrobní firmu, asi si právě ťukáte na čelo, proč si zaměstnanci, kteří celý den sedí a koukají do počítače ještě potřebují odpočinout. Možná máte pravdu. Ale stejně tak je nesporným faktem, že na to zaměstnanci slyší. V současné době, kdy se firmy o dobrého zaměstnance přetahují, je každá výhoda oproti konkurenci dobrá.

 

Ale i pokud těmto novým benefitům nefandíte, můžete pro lepší prostředí udělat hodně. I takové drobnosti jako lepší kancelářské židle nebo kvalitnější osvětlení dokáží zaměstnancům zlepšit dojem z práce.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist