Práce při studiu, jde to skloubit? 

Studujete a potřebujete si přivydělat? Jde to vlastně dohromady? Pokud si to umíte dobře zorganizovat, tak určitě ano. Naopak je to pro vás velká výhoda. Získáte potřebnou praxi a zaměstnání po škole se vám bude shánět mnohem lépe. Kariéru můžete budovat už na škole, jde to!

Jednodušší startovní čára

Pracující studentkaPokud si najdete práci, která je blízká vašemu studiu, bude to pro vás obrovské plus. Tím samozřejmě nemyslíme prodávání zboží v supermarketu, když studujete marketing. Ale mnoho společností shání právě vysokoškoláky, ať už na neplacenou praxi nebo na částečný úvazek. A to je přesně to, co potřebujete. Studujete marketing? Výborně! Poohlédněte se po marketingových pozicích na zkrácený úvazek bez praxe. Určitě na něco narazíte. A navíc si vás firma může nechat i po studiu, nebo budete mít alespoň praxi. A ta je dnes doslova k nezaplacení.

Jak se z toho nezbláznit?

Práci ke studiu už máte. Teď ovšem musíte plánovat svůj čas tak, abyste nešidili školu ani práci. A to může být kámen úrazu. Dobře si prostudujte svůj rozvrh. Škola by měla být priorita a podle toho si naplánujte práci. Ideální jsou taková místa, kde můžete pracovat i částečně z domova a do kanceláře docházet jen podle potřeby a vašich možností.
 
Svůj čas si rozplánujte tak, aby vám zbylo i dostatek prostoru na koníčky a odpočinek. Rozhodně není dobré se ne úkor práce do noci učit. Nakonec nebudete zvládat ani jedno. Raději si zkraťte úvazek, pokud nestíháte. Naučit se pracovat s časem je mnohdy to nejtěžší. Ale vězte, že se vám to bude hodit i do budoucna. 
 
A pokud se nechcete nikde vázat, můžete si najít pouze krátkodobou brigádu například v období po zkouškách nebo přes léto. Možností je opravdu mnoho. Ovšem i zde platí, že všeho s mírou! Práce šlechtí, ale odpočinek je neméně důležitý. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist