Personální leasing: Kdy si pronajmout zaměstnance?

Pokud bychom měli definovat personální leasing, jedná se o jaké si dočasné přidělení kvalifikovaných zaměstnanců. Jednoduše – zvednete telefon, zavoláte agentuře a ta vám pošle na sjednanou dobu specialistu na daný obor. Agentury jsou zpravidla specializované, tzn., že každá se věnuje jinému odvětví. Nejčastěji se setkáte s agenturami působícími ve strojírenském odvětví a ty, které nabízejí pomocné práce.
 

Specialista na několik dnů

Sezónnost, porucha, jednorázová práce. To jsou zpravidla činnosti, kdy je dobré využít služeb personálních agentur a personálního leasingu
  • Sezónnost. Zde mluvíme především o činnostech, které je zapotřebí udělat párkrát do roka a tudíž se nevyplatí najímat zaměstnance na plný úvazek. Zpravidla obdobné činnosti firmy řeší brigádníky, anebo přidání další odpovědnosti jinému zaměstnanci. Vyzkoušejte raději personální leasing.
  • Porucha. Nemluvíme zde samozřejmě o jednorázové poruše, na tu si najmete odborníka a nepotřebujete zaměstnance. Pokud ale ve firmě provádíte v pravidelných intervalech údržbu a mimo tyto dny byste pro zaměstnance neměli pracovní náplň, jedná se o skvělou možnost kdy personální leasing využít.
  • Jednorázové práce. Obecně se personální leasing využívá v okamžiku, kdy je zapotřebí vykonat jakékoli jednorázové práce a není výhodné na tyto aktivity najímat nového člověka.
     
Mezi takové pozice může patřit svářeč, zámečník, lakýrník, ale také skladník anebo řidič vysokozdvižného vozíku.

Efektivita až na prvním místě

Využití personálního leasingu je vysoce efektivní. Ušetříte hned na několika stranách:

  • čas a práci personalisty, který by musel nového zaměstnance přijmout
  • nenarušíte focus zaměstnanci, který by tuhle práci navíc musel jednorázově vykonat
  • ušetříte peníze na odvodech
     
Outsourcing je skutečně výhodný. Outsourcovat můžete téměř veškerou práci ve firmě, pokud vám budou stačit pouze jednorázové aktivity, určitě využijte personální leasing.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist