Personální leasing - co to vlastně je?

Personální leasing se stává oblíbenou položkou v nabídkách personálních agentur v České republice, hlavně proto, že začíná být lákadlem pro mnohé české firmy, které aktivně řeší otázku řízení lidských zdrojů.


istock_000002100749xsmall_425

  

  

  

Přestože se stává personální leasing čím dál tím víc populární i v naší republice, je docela zřejmé, že nejsme první, kdo ho začal nabízet. V zemích evropské unie běžně funguje, a proto také v České republice je prozatím využívaný především velkými zahraničními firmami, popř. těmi se zahraničním managementem.

Personální leasing, pronájem pracovníků, outsourcing, či temporary help je vlastně dočasná pracovní výpomoc. Jedná se o vyhledání a později i zapůjčení pracovníků na konkrétní dobu, dle potřeb společnosti, která službu využívá.

  

Jaká je výhoda oproti stálým zaměstnancům?

Pracovníci, kteří pracují v rámci personálního leasingu, jsou zpravidla vysoce kvalifikovaní, kompetentní a v rámci dané oblasti mají zkušenosti. Dočasná výpomoc pro firmu znamená využití vždy jen tolika zaměstnanců, kolik jich je opravdu zapotřebí a pouze na takovou dobu, jaká je nezbytně nutná. Ušetří tím čas při hledání kvalifikované osoby a navíc ji nemusí dále zaměstnávat. Je to levnější a efektivnější způsob, který umožňuje zvyšování produktivity práce a úsporu nákladů na mzdy zaměstnanců, které ve skutečnosti potřebujeme jen několikrát za určitý čas.

 

Kdy a proč využít personální leasing?

V případě, že potřebujete specializovanou pracovní sílu na zkrácený úvazek a nechcete mít starost s vyhledáváním nového kvalifikovaného zaměstnance, a tím i hromadu papírování.

Další možnost využití personálního leasingu nastává v okamžiku, kdy je zapotřebí nabrat nové zaměstnance sezónního typu, kdy je složité vyhledávat kompetentní osoby.

V případě, že váš zaměstnanec dlouhodobě onemocní (popř. odejde na rodičovskou dovolenou) a nechcete najímat nového zaměstnance, který bude ochotný pracovat jen na dobu určitou, lze využít personální leasing, kde je přesně dané a také jasné, že zaměstnanec je ve firmě pouze krátkodobě.Jestliže vás personální leasing zaujal, není nic jednoduššího než napsat a vyzkoušet tuto službu, a tím získat vlastní zkušenosti.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist