Personální leasing aneb Vypůjčit si zaměstnance můžete už dnes

Občas je těžké najít vysoce specializované zaměstnance. Nejčastější problémy nastávají v řemeslných a výrobních oborech, kdy potřebujete sehnat profesionála nejlépe ještě dnes. Co když už ho ale zítra nepotřebujete? Jak vybrat řemeslníka na stálý pracovní poměr i krátkodobou práci?

Hledám odborníka na slovo vzatého

I personalista potřebuje občas pomoc. Především v okamžicích, kdy má za úkol najít zaměstnance, kterého dříve hledat nemusel. Řeč je o vysoce specializovaných odborných, či řemeslných pracích, jako je strojírenství či kovovýroba. Takto zaměřeného pracovníka samozřejmě najít není problém, jak ale poznáte, že je pro vaši firmu vhodný.
  • Nejdříve životopis. Vyžádejte si od něj CV. Při prvním setkání je dobré ověřit si, zda zaměstnání a práce, které uvádí v životopise, jsou skutečně pravdivé.
     
  • Reference jsou až na prvním místě. Pokud máte možnost, ověřte si doporučení. Zavolejte do předchozího zaměstnání a poptejte se na potencionálního zaměstnance.
     
  • Ať se ukáže naživo. Domluvte se na třítýdenní zkušební lhůtě, během ní velice snadno zjistíte, zda má zaměstnanec chuť pracovat, anebo se jen poflakuje.

Potřebuji na rychlo odborníka, zítra už pro něho práci nemám

Druhou variantou může být tzv. personální leasing. Vyhovuje zpravidla všem, kteří potřebují jen jednorázově vykonat určitý úkol. Přestože by mohl personalista zvednout telefon a obvolat několik živnostníků, dá mu to více práce, než využití personálního leasingu. Ten vám zajistí, jakoby pronájem zaměstnance v oblasti svářečství, zámečnictví, lakýrnictví apod. a vy zaplatíte jednorázově za vykonanou službu. Zaměstnanec totiž reálně nepřechází pod vaši firmu, nemusíte řešit odvody ani jiné papírování.
 
Personální leasing se hodí při sezónních pracích, jednorázových úkolech, pomoci při nenadálé krizi apod. Naopak odborník-řemeslník, který je zaměstnanec na stálý pracovní úvazek může spravovat potřebné záležitosti dnes a denně. Musíte si být ale jistí, že pro něj každodenní využití najdete.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist