Personální agentury získávají na významu

Obliba personálních agentur v Česku vzrůstá. Potvrdily to letošní průzkumy, podle který jsou zaměstnanci přijímaní právě z řad personálních agentur. Výhody personálních agentur jsou lehce viditelné z obou stran. Jak z pozice uchazeče o zaměstnání, tak firmy, která se snaží najít nové zaměstnance.

Výhody pro zaměstnavatele

Zaměstnavatel jako firma má mnohdy velký problém najít spolehlivé zaměstnance, ať už se jedná o manažerské anebo dělnické práce. 
Překážek je hned několik. V první řadě je to určitě čas. Vymyslet inzerát, který uchazeče přesvědčí, že chce pracovat právě u vás, jeho vhodné umístění v rámci nějaké plochy (ať už v časopise, na billboardu, online prostředí), průběžná komunikace s uchazeči a v závěru i samotný výběr. Je toho docela dost a ne každý si množství úkolů uvědomuje. Mít HR specialistu se v takové době skutečně vyplatí, ale k čemu vám bude, když už všechny naberete? Věříme, že místo by se pro něj našlo, ale chápeme. Právě proto byste se měli svěřit do rukou profesionálů. Personální agentura dokáže nejen uchazeče otestovat a najmout, ale vy jako zaměstnavatel můžete ušetřit peníze na odvodech, případně, že se rozhodnete např. pro možnost personálního leasingu. Co to je? Personální leasing je stručně řečeno pronájem zaměstnanců. Můžete tak jednoduše vyřešit problém se sezónností vašeho odvětví.

Výhody pro zaměstnance

Jako uchazeč o zaměstnání získáte zprávy takzvaně z první ruky. Po registraci do systému a vyplnění všech povinných a nepovinných položek se dostanete na seznam uchazečů. Systém zná vaše preference, tedy obor, ve kterém chcete pracovat, občas také platové podmínky, zda jste ochotní za prací cestovat apod.  Díky širokým databázím se můžete rychle stát opět zaměstnaným. Sami rozhodněte, zda se vám práce přes agenturu vyplatí a je pro vás lákavá. Pokud vás zaujme, můžete vyzkoušet také personální leasing, který vám zaručí flexibilitu v rámci obsahu práce. Nezůstanete na jednom místě roky, právě naopak. Každý týden, měsíc či jakékoli jiné období strávíte jinde a naučíte se něco nového, a to je teprve výzva.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist