Personální agentura

Ať již práci hledáte, anebo nabízíte, je nasnadě otázka personální agentury. Kdy je nutná pomoc personální agentury a kdy si vystačíte sami?
 
Na jedné straně se nabízí hledání pracovního místa či uchazečů o zaměstnání tzv. na vlastní pěst. V tomto případě se nevyhnete nekonečnému listování na různých webových stránkách, či ve fyzické podobě mnoha inzertních periodik. Do jaké míry je však tohle hledání efektivní, necháme na Vás. Určitě nejlepší možností je mít známého v dané oblasti, který ví o volném pracovním místě, či o kvalitních uchazečích. Přiznejme si ale, kolik z nás má podobné kontakty. Většina uchazečů si musí zaměstnání najít sama. Pozitivem je zřejmě volnost, kterou si můžete dovolit. Nikdo Vás neškatulkuje a nemusíte nikomu sdělovat mnohdy velice osobní informace.
Personální agentury však nabízejí jisté bonusy, které si jako jednotlivec nemůžete dovolit. Díky velkým databázím jsou schopni nalézt práci přímo pro Vás. Dokážou filtrovat nedůležité pracovní pozice, o které nemáte zájem a zašlou Vám jen ty, které by pro Vás mohli být ty pravé.
 
Neubráníte se ale tomu, že se stanete dalším číslem v jejich rozlehlé databázi, kterou v dnešní době má již téměř každá firma. Mimo to na Vás posléze může dolehnout určitá forma deprese z toho, že jste se svěřili odborníkům, kteří Vám i přes svou specializaci nedokážou nalézt pracovní místo.
 
Volba závisí jen na Vás. V určitém momentu však zjistíte, že evidence v rámci nezaměstnaných osob na úřadu práce není dostačující a musíte se vydat jinou cestou. Když Vás zklame osobní boj a individuální hledání nebude stačit, vždy se nabízí pomoc personální agentury.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist