Personalisti se musejí umět prodat

O prezentacích sebe sama, kvalitním CV a řeči těla jsme již mluvili. Ale i na druhé straně stolu při přijímacím pohovoru sedává člověk, který je také zaměstnanec a který se také musí zasloužit o to, aby si svou pracovní pozici udržel. Je to personalista, či HR manažer, který vás přijímacím řízením provádí a testuje. Dnes se tedy podíváme, co by měl umět a jaký by měl být personalista, aby dosahoval úspěchů.
 

Prezentace své osobnosti na veřejnosti

Osobní PR je asi to nejdůležitější co máme, ale lehce se na to zapomene. Nemůžete lidem říkat, jak se mají chovat a kým mají být, když vy sami se tímto neřídíte. Je tedy zapotřebí zkrotit nejdříve sama sebe. HR manager by měl zvládat svou osobnost více, než kdo jiný. Je to člověk, kteří přichází do kontaktu s ostatními lidmi nejčastěji. Testuje jejich osobnost a zkušenosti, přijímá je a opět propouští.  Hlavně proto, by si měl umět zachovat chladnou hlavu a chovat se jako profesionál. HR manager by měl mít rozmanité dovednosti a vlastnosti, mnohé z nich si vzájemně odporují:
 
  • Pozitivní vztah k práci i životu, usměvavý a plný energie
  • Asertivní se zvýšenou schopností vcítit se do lidí
  • Organizační schopnosti a schopnost vést lidi k úspěchu (osobnímu i pracovnímu)
  • Znalosti o pracovním odvětví, ve kterém firma působí
  • Schopnost umět číst v lidech
Z uchazeče, který přijde do kanceláře k HR manažerovi, by měla opadnout nervozita a měl by si připadat jedinečný. HR manažer musí vystupovat tak, aby uchazeč měl pocit, že je na tom správném a jediném místě, kde by v daném okamžiku měl a chtěl být.
 

Prezentace výsledků ve firmě

Přestože jsou HR manažeři ve firmě nepostradatelní, mnohdy se na ně zapomíná a přehlíží se. V mnoha firmách ještě stále nejsou personální ředitelé součásti TOP managementu. Nejen proto by měl umět každý HR manažer prezentovat své výsledky a nápady, které ukážou, jakého progresu dosáhnul. Prezentovat nemusí nutně znamenat mít prezentaci v PowerPointu, stačí umět srozumitelně mluvit a argumentovat. Nebojte se postavit za vlastní práci, vždyť je přeci jen vaše.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist