Osobní image jako záruka úspěchu při přijímacím řízení


Někdo by mohl tvrdit, že osobní image souvisí s charakterem a osobností. Člověk už prostě takový musí být. Opak je ale pravdou. Osobní image nemusí mít jen extroverti, vybudovat ze svého jména a své osoby značku může po krátkém výcviku každý.
 

Investujte svůj čas

Základem je nebát se jít do nových výzev a investovat čas do sebezdokonalení se. Vaše osobní image je jen o vašem myšlení. Pokud se rozhodnete a přesvědčíte, že máte, neexistuje žádný důvod, proč by se vám to nemělo podařit. Ve skutečnosti pár důvodů, proč to nevyjde je, ale nic to nemění na tom, že vše je jen na vás. I když to zní, jako klišé, je důležité vědět, kdo jste. Mezi základní a volně dostupné testovací způsoby je možné zařadit Belbinův text, který vám po zodpovězení několika otázek řekne, jakou roli v pracovním týmu zaujímáte, a naznačí vám cestu, kam dál. Začněte se zdokonalovat v oblastech, ve kterých máte šanci uspět. Navštěvujte tematické konference, workshopy, najděte několik knih, jejichž téma vás zaujalo a zkuste hledat praxi, kde se dá.
 

Úspěšným uchazečem může být každý

Osobní image je důležitý faktor pro úspěšné přijímací řízení. Pokud sníte o práci, která vás bude bavit a naplňovat, může to být právě osobní image, která rozhodne o vašem přijetí. Potencionální zaměstnanec musí mít totiž více než jen školu a praxi. Ve skutečnosti na konec rozhoduje právě osobní charisma a kontakt s HR managerem, či personalistou, chcete-li, který rozhoduje o přijetí či nepřijetí uchazeče. Mnoho lidí zapomíná, že právě osobní kontakt je nejdůležitější. U kandidátů se stejnou praxí a vzděláním rozhoduje právě jejich charisma a osobní image o úspěchu. Nedělejte proto stejnou chybu jako ostatní a zaměřte se i na své vystupování, výraz a řeč těla. Stejně tak ale nepodceňujte dobře zpracovaný životopis a samotné zkušenosti, které v oboru máte.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist