Optimalizujeme proto, abychom optimalizovali

Ach ty procesy. Máme procesní manažery, optimalizátory procesů, procesy znázorňujeme online i reálně na tabule a stěny a k čemu to vlastně všechno je? Kdy zjistíme, že už máme přeoptimalizováno, a procesy spíše stagnují, než aby se posouvaly dopředu.

Dražší není vždy lepší

Asi všichni známe, dnes už snad pořekadlo, dražší není vždy lepší. To stejné lze využít i v oblasti procesů. Ne vždy musíme přijít s nejdražší technologií, která se bude složitě implementovat do současného systému a nikdo, vlastně ani procesní manažer sám, jí nebude rozumět. Takto je to špatně. 

Chcete optimalizovat? Začněte odspodu!

Víte, kdo ve vaší práci vlastní skutečná interní big data? Pokud jste odpověděli vrátný, recepční, či uklizečka, máte pravdu. To jsou reálně zaměstnanci, kteří ví o všech všechno a mají nejlepší patent na interní informace. Pokud chcete správně optimalizovat, začněte u nich. Ptejte se na vše. Co by podle nich mělo být lepší, díky čemu budou chodit do práce raději, jaká změna jim pomůže udělat více práce s nižší námahou apod. Pak jděte o trochu výš – do výroby. Až na úplný konec se ptejte TOP managementu. To jsou většinou lidi, kteří o své firmě neznají moc informací, zpravidla se jen domnívají, jak to v ní funguje. Jsou totiž zaměstnaní jinými povinnostmi, které lze pochopit.
 
Jestliže chcete ve své firmě efektivně optimalizovat procesy – ptejte se! Zjistěte, jak se to dělá ve skutečnosti teď a jaká změna by jim pomohla. Stačí malá. Od každého člověka se dozvíte něco trochu jiného a jednodušeji si vytvoříte obrázek, jak na to. Díky tomu nemusí vaše firma investovat statisíce do nejmodernějšího programu, který pak nikdo nevyužije, ale v reálu bude stačit sdílená tabulka, kde si každý zapíše potřebné. Optimalizace by měli začít odspodu, na to nezapomeňte.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist